Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Coupe

GleN, 6 lat temu
Silnik 320 Cd 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 3 E46 Coupe 320 Cd 150KM 110kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Jeśli kupuje się przynajmniej już z 6-ty lub 7-my samochód albo kolejny to podchodzi się do tego już bez emocji niestety, co nie znaczy jednak, że bierze się cokolwiek. Renoma marki nie bierze się znikąd, więc zostaje tylko wiedzieć czego się chce, a ja akurat wiedziałem,że to ma być E46 320cd i dokładnie z tego roku. Czyli to co skłoniło mnie do wycieczki do bankomatu :)
Wcześniejsze 1.9 tdi, 1.9 jtd i 1,6d od PSA nie były mi tak miłe jak w tym aucie, do tego poddany został remappingowi co wzbogaciło go o dodatkowe 30 koni i 80 Nm co jest odczuwalne i mnie zadowala
6-cio biegowa skrzynia jest w tym (moim) autku dobrym rozwiązaniem, a najwyższy bieg jest często używany, ze tak powiem na co dzień z uwagi na drogę jaką pokonuję codziennie. Przełożeniom nic nie mam do zarzucenia chociaż jedynka mogłaby być dłuższa
Nie najgorszy chociaż muszę przyznać że w Mazda 3 jednak pod tym względem bardziej mi odpowiadał. Reaguje prawidłowo jednak nie czuję takiej pewności ale to kwestia objeżdżenia
Widoczność jest wystarczająca i dobra, chyba że ktoś rozkłada fotel do pozycji leżącej albo kładzie się na podłokietniku. Szyb nie przyciemniam, żeby siebie samego nie ogłupić
Dla mnie jest wszystko na swoim miejscu :) wszystko jest w zasięgu bez szukania, ale to może akurat pozostało mi w odruchach z BMW 5
Nie jest najgorzej jednak chyba jednak lepiej w serii 5... :( ciepło podaje, klima również bez zastrzeżeń, tylko jakby słabszy ten podmuch
Pozycja za kierownicą jest komfortowa, miejsca nie brakuje, podparcie znajdują oba przedramiona. Z tyłu nie siadałem ale mój syn nie narzekał a nawet w pozycji leżącej miejsce sobie znalazł. Na fotelu pasażera osoba mierząca ponad 185cm i z wagą powyżej 120kg może mieć kłopocik z zasiadaniem i wysiadaniem z pojazdu
jak na klekota z tej półki może być
Chyba nie droższy od Audi...
Ta marka będzie miała zawsze adekwatną cenę do jakości jaką przedstawia. Mam z zamiarze przetrzymać to auto przez jakieś 20 lat choćby miało stać zakryte plandeką nawet 3/4 tego czasu :)
A są takowe? :)
Jak zaistnieją to z radością usunę :D

On - zużycie paliwa dla silnika 320 Cd 150KM 110kW [l/100km]

6,3