Lista ocen BMW Seria 3 E46 Sedan (258) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 298 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hammet1
Sedan 2.0 320d 136KM 100kW
Jeśli chodzi o przełożenia czyli to ile pociągnie na danym biegu to nie sprawdzałem do końca, ale w zupełności wystarczy. Jeśli natomiast chodzi o precyzje wrzucanych biegów to niestety wszystkie modele e46 mają problem z ustalaną pozycją pionową drążka zmiany biegów(po wrzuceniu 5 i wyłączeniu biegu lewarek pozostaje po prawej stronie zamiast na środku, po pewnej chwili znowu jest jak fabryka dała). Podobno bmw ogłosiło kiedyś akcję serwisową...
~payne95
Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW
Skrzynia biegów 5-cio stopniowa radzi sobie bardzo dobrze. W mieście rzadko używam 5, przeważnie na 4 się poruszam, a wtedy i dynamika jest zachowana (gdy trzeba przyspieszyć po wjeździe na skrzyżowanie), no i spalanie nie jest tragiczne. Chociaż wskazóweczka od chwilowego spalania na liczniku na początku mi się podobała, bo lubię gdy igła zegarów płynnie leci w górę, to po dłuższym czasie zaczęło mnie wkurzać gdy przy spokojnym ruszaniu leci...
~AmbitnyLen96
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Powiem szczerze bez szaleństw 6 biegów i za to plus bo fajne spalanie na trasie można zrobić natomiast biegi wchodzą topornie czasem. Gdybym miał porównać np do Audi to tam wchodzą pewniej i lepiej. Ważna sprawa na sam koniec skrzynia biegów wymaga wymian oleju tak jak silnik. Według książki serwisowej nie trzeba ale gdy przyszło do wymiany okazało się że jest sucho piszę o tym ponieważ jest to ważne co 50-60 tys warto o to zadbać ja lałem...
~Łukasz
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Było by doskonale, ale są 2 rzeczy, które mogłyby zostać poprawione, otóż pierwsza to prędkość działania manualnego trybu przełączania biegów (DSG to nie jest) mogło by być szybciej. Druga to wytrzymałość skrzyni na wysoki moment obrotowy. Okazuje się że skrzynia obliczona jest na 390 Nm i tu brakuje tej dodatkowej 100, bo praktycznie każdy Chip dobija do tej wartości więc pozostaje manual albo jeździć na seryjnych kucykach.
~00gtw00
Sedan 2.0 320i 150KM 110kW
Moja wersja ze skrzynią automatyczną 5HP19. Na początku wydawała dziwne dźwięki przy 80km/h, co się okazało był olej do wymiany. 350tys na jednym oleju do zdecydowanie za dużo. Po wymianie jest ok, jednak pojawił się drobny wyciek w miejscu gdzie jest wyjście ze skrzyni na wał. Drobnostka. Kick down nie zawsze redukuje tak jak byśmy chcieli i trzeba się posłużyć TipTroniciem, żeby zredukować o 2 biegi w dół.
~Andi
Sedan 3.0 330iX 231KM 170kW
Fajna sprawa skrzyni tip-tronik z mozliwoscia zmiany manualnej biegow,ale jak sie samemu nie zmieni biegu na wyzszy lub nizszy to w trybie M srzynia i tak zrobi co do niej nalezy lecz nieco pozniej.Generalnie jazda automatem tego typu to sama przyjemnosc ,jak latwo sie do niej przyzwyczaic. Po zakupie olej w skrzyni, filtr i jakis elektrozawor wymienione ,nastepna wym za 60 tys km. Polecam te skrzynie
~cgns88@gmail.com
Sedan 2.8 328i 193KM 142kW
Niezła, aczkolwiek nie bez wad - krótki skok lewarka jest ok, biegi wchodzą BARDZO precyzyjnie - jak w aucie sportowym. Wady: wrzucanie biegów wymaga ciężkiej ręki - żona używa dwóch dłoni kiedy chce wrzucić wsteczny. Po przejechaniu około 100tyś km nastąpiła niewielka awaria, tzn. wytarła się jakaś plastikowa tuleja zaraz pod lewarkiem - naprawa bez zrzucania skrzyni (od góry), koszt 150pln.
~28latek
Sedan 1.8 316 i 116KM 85kW
Tu przelała się szala goryczy. Nadeszła zima i 6 letnie BMW miało tak samo chaczacą 2 ( z 1 na 2) jak stara moja e36. porażka.Luz poprzeczny na drążku zmiany biegów( jestem wyczulony na takie sprawy) a biegi dosłownie przepychałem taki delikatny bylem. \"kopnięcie/szarpniecie \" kiedy wbijało sie R, czuc blo na calym aucie. Dochodziło to to zjawisko ze skrzyni.
~Tomo
Sedan 3.0 330i 231KM 170kW
Przejechałem nią 121tys i działa jak nowa. To nie tylko moja opinia. Ktokolwiek wsiada do tego auta jest zaskoczony jak dobrze wszystko działa. Biegi wchodzą średnio cięzko ale tak ma być. Auto jest bardzo zbite i sztywne. Zmiana biegów jest intuicyjna, biegi wchodzą idealnie. Sprzęgło - o które się martwiłem z powodu dość mocnego silnika - ciągle oryginalne.
~Daniel, Bikepromotor
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Nie, nie podoba mi się zmiana biegów i jest to jedyny element niepasujący do perfekcyjnej niemal współpracy tej BM-ki ze mną... Biegi chodzą lżej niż w Mercedesie C 2008 i Audi A4 2008, ale tu wymagam lekkiego, wyraźnego skoku lewarka przy każdym biegu. W BMW tak nie jest i nie ma to związku ze zużyciem auta, bo ma ono przejechane dopiero 67.000 km.
BMW Seria 3 E46 Sedan