Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

niki129, 11 lat temu
Silnik 1.9 316 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 3 E46 Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : W sumie to trudno mówić tu o zaskoczeniu. Po BMW człowiek tego oczekuje.
Wiadomo nie ma samochodów doskonałych, ale BMW E46 bardzo zbliża się do tej doskonałości. Co prawda mój egzemplarz nie należy do demonów prędkości, ale bardzo dzielnie sobie radzi w ulicznym gąszczu. Auto doskonale dopracowane, świetne wnętrze, genialne fotele no i to co najlepsze czyli przeniesienie napędu, i zawieszenie tego samochodu sprawia że codzienne użytkowanie to wielka przyjemność. Co do wad, bo oczywiście takie auto posiada. To trochę ciasnawa tylna kanapa, mały bagażnik. no i może trochę za dużo pali...
Silnik M43 1.9 105 koni, niby nie wiele ale bardzo sprawnie napędza nie lekką przecież trójkę. Bardzo dobrze brzmi, jest elastyczny a kulturą pracy zawstydziłby nie jednego sześciocylindrowca.
To już kunszt inżynierii z Monachium, biegi wchodzą z lekkim oporem, przełożenia są krótkie i precyzyjne. Skrzynie BMW są jedne z lepszych na świecie.
To następna domena BMW, auto jeździ jak po sznurku, trzyma się drogi jak przyklejone, układ jezdny jest precyzyjny, ostry i nie zasilnie wspomagany co przydaje się w szybkiej jeździe po zakrętach, co BMW lubi najbardziej. Oczywiście to zasługo tylnego napędu, jednak z tego samego powodu trzeba uważać na mokrej i ośnieżonej nawierzchni.
Nie ma dramatu, do przodu jest bardzo przyzwoicie, wsteczne lusterka duże, widoczność do tyłu taka sobie, jak to bywa w współczesnych samochodach.
Nie miałbym żadnych zastrzeżeń, wszystko w BMW jest nakierowane na kierowce i pomyślane tak żeby to jemu było najwygodniej. Z jednym minusem to obsługa panelu automatycznej klimatyzacji, żeby zmniejszyć lub zwiększyć nawiew lub temperaturę, muszę skupić na nim wzrok.
Klimatyzacja bardzo wydajna, ogrzewanie potrafi upiec w największe mrozy. w sumie nie mam większych uwag.
Jak w każdym BMW, czyli nie rozpieszcza zbytnio przestronnością, z przodu jest o.k za to z tylu nie jest za różowo. Wielodzietnym rodziną nie polecam.
Nie mam uwag. W aucie jest bardzo cicho. J
Jeżdżąc po mieście trzeba się liczyć ze auto nam spali 10 na 100km W trasie przy delikatnym traktowaniu zejdzie do 7
Wiadomo nowe BMW to bardzo drogie auto. Jednak E46 w dzisiejszych czasach kosztują mniej niż najtańsze nowe auto na rynku. Inna sprawa że znalezienie godnego uwagi egzemplarza to nie lada sztuka.
W sumie wszystkie usterki które wystąpiły były spowodowane przebiegiem i wiekiem auta. Trzeba pamiętać ze BMW z racji dosyć skomplikowanej konstrukcji miewa swoje humory. Mamy tu, skomplikowane aluminiowe zawieszenie które średnio znosi nasze dziurawe drogi.
Żadnych poważnych usterek jak dotąd nie zanotowałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.9 316 i 105KM 77kW [l/100km]

15,0