Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

BartoBartin, 12 lat temu
Silnik 1.9 318i 118KM 87kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Sedan 1.9 318i 118KM 87kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Po prawie dwóch miesiącach użytkowania i przejechaniu 3,5 tys. km od zakupu, pozwoliłem sobie napisać opinie o BMW E46. Piękna linia nadwozia, charakterystyczny grill i lampy nadają trójce groźnego wyglądu z przodu co mnie urzekło. Wstrzymywałem się z napisaniem tej opinii tuż po zakupie ale teraz jestem pewien, że kupiłem dobry egzemplarz. Najpierw może napiszę kilka słów o tym co mnie zauroczyło w tym aucie a później trochę o wadach. Generalnie najbardziej jestem zaskoczony pracą silnika - wspaniałe brzmienie, elastyczność, kultura pracy jak i jego wyciszenie to wielka zaleta BMW. Właściwości jezdne też nie na ostatnim miejscu. Auto prowadzi się pewnie podczas normalnej jazdy jak i podczas szybkiej jazdy. Napęd na tył daje sporo frajdy z jazdy. Wyłączając kontrolę trakcji można ładnie namieszać na drodze. Tej metody jednak nie polecam kierowcą, którzy nie mają doświadczenia z tylnym napędem. Moim zdaniem zawieszenie mogłoby bardziej tłumić nierówności ale to moje spostrzeżenie może dlatego gdyż przyzwyczaiłem się do E39 gdzie w czasie jazdy nawet po dość sporych nierównościach na jezdni nie czuć tego przenoszenia na układ kierowniczy, który wymaga szczególnej kontroli między przeglądami ze względu na obecność wahaczy aluminiowych. Sporo miejsca dla pasażerów z przodu. Jest wygodnie i nie szturcha się łokciami. Z tyłu jest troszkę gorzej ale gdy porównywałem inne auta z tej samej klasy to BMW wypadło znakomicie. Tym czego brakuje w tylnej części to jest brak możliwości rozłożenia tylnej kanapy w moim egzemplarzu. Ta opcja jednak czasem by się przydała. Podsumowując jestem zadowolony z wyboru E46. Idealny samochód nie tylko do zatłoczonego miasta. Jeśli planujesz zakup E46 to przed zakupem koniecznie sprawdź stan silnika, dyfra a szczególnie zawieszenia. To drugie BMW w mojej „stajni” domowej. Wcześniej jeździłem Oplem Omegą B i również byłem zadowolony jednak BMW daje mi wszystko czego potrzebuje, więc do Opla już chyba nie wsiądę. Pozdrawiam.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.9 318i 118KM 87kW [l/100km]

9,6