Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

schadook, 12 lat temu
Silnik 1.9 318i 118KM 87kW
Rok produkcji 1998
BMW Seria 3 E46 Sedan 1.9 318i 118KM 87kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : obawiałem się nieco tego silnika bo jeździłem wcześniej większymi ale okazało się że niepotrzebnie.
No cóż, jeździłem różnymi autami (z racji profesji) i to mi najbardziej przypadło do gustu. Współczuję tylko ludziom którzy kupili egzemplarz z krajowego rynku, wytłuczony po naszych dziurawych drogach i w dodatku od przeciętnego Kowalskiego z niezbyt zasobnym portfelem który \"serwisował\" auto u \"pana Zdzisia\" i do tego dopiero w momencie jak już nie chciało jechać a tego BMW nie lubi! Ale Polak potrafi. Ja swoje kupiłem w Niemczech od pewnej Pani, ogólnie zadbane z przebiegiem potwierdzanym w dokumentacji stacji diagnostycznych, później potwierdzony odczytem na komputerze. Auto nie sprawia problemów, jedyne co musiałem zrobić to obsługę i wymienić pękniętą osłonę przegubu.
dał bym 5-kę ale mam porównanie do 6- cylindrowych gdzie kultura pracy jest nieco lepsza ale za to ten mniej pali a w pewnym zakresie obrotów też potrafi pokazać pazur i ładnie zamruczeć.
mam porównanie z różnymi autami i jest na 5
nie znam lepszego auta pod tym względem
dla mnie bdb, tyle ze do cofania używam tylko lusterek.
wszystko pod ręką.
klima mogła by lepiej chłodzić ale to może też być wina zbyt małej ilości środka w obiegu a tego nie sprawdzałem.
przód ok, z tyłu może być ciasno dla kogoś wysokiego.
rewelacja.
nie wiem czy jest sens zakładać LPG.
Jak dla mnie to trudno znaleźć lepsze auto do 20tys. Szczerze polecam, trzeba tylko znaleźć nie zajechany egzemplarz, ceny części też są rozsądne, nierzadko nawet niższe niż do gloryfikowanego VW. (sam części sprzedaję i wiem) Jak czytam post (nieco wcześniej) że ktoś zapłacił po znajomości 3500 za to co opisał to mi go żal, lepiej niech zmieni znajomych bo po prostu został skrojony bezlitośnie, chyba \"fachowiec\" wyczuł że jak ma BMW i się nie zna to można. Na \"fachowcóf\" też radzę uważać bo mało który tak naprawdę na tych autach się zna.
znana wszystkim fanom i użytkownikom przypadłość padającego czujnika poziomu oleju, mnie na razie nie dotyczy ale spotykam się z tym dość często.
Jak auto nie jest \"zajeżdżone\" to nie ma problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.9 318i 118KM 87kW [l/100km]

8,1