Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Adriqq, 8 lat temu
Silnik 1.9 318i 118KM 87kW
Rok produkcji 1998
BMW Seria 3 E46 Sedan 1.9 318i 118KM 87kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko mnie pozytywnie zaskoczyło. Buda śliczna, silnik jak na 118km daje czadu, a zawieszenie idealnie trzyma się drogi.
Karoseria : Przednie błotniki to choroba tego modelu.
Silnik : Przy 218 tyś. kilometrów musiałem robić remont głowicy.
Zawieszenie : Przy 17 calowych felgach rzuca kierownicą na dziurach.
Dla mnie model e46 to bez wątpienia najlepsza generacja 3 serii, można się zakochać. Daje wiele radości z jazdy, jest ekonomiczne i tanie w eksploatacji. Pierwszy model BMW który posiadam i mam nadzieję, że nigdy mi się nie znudzi. Gorąco polecam.
Byłem pozytywnie zaskoczony silnikiem, nigdy wcześniej nie spotkałem się z 1.9 benzynowym. Idealnie współgra z instalacją gazową. Słabo pod względem żywotności, musiałem remontować głowicę przy rzeczywistym przebiegu 218tyś kilometrów. Niby 4 cylindry a i tak daje radość z jazdy i ma porządnego kopa. Dość szybko i zwinnie przyśpiesza, potrafi wciskać w fotel.
Dość długie biegi, przynajmniej pracuje cicho.
Na 15 calowych felgach auto prowadzi się doskonale, jak założyłem do niego 17 calowe to auto prowadzi się słabo na dziurach i rzuca kierownicą na boki.
Doskonała widoczność, przód auta sprawia wrażenie obniżonego dzięki czemu widać całą maskę.
Bez zarzutów, wszystko gra.
Wentylacja i ogrzewanie jak w każdym innym aucie, co tu pisać...
Dla wysokiego kierowcy może być problem, mam 183cm wzrostu i z fotelem najniżej ustawionym dalej stykam głową w dach. Pasażerowie mają całkiem sporo miejsca z tyłu.
W środku cichutko, czasem mam wrażenie, że silnik zgasł bo go nie słychać.
Mało pali i części eksploatacyjne kosztują tyle samo co do innych aut. Drogie jest wyposażenie pojazdu, ale w końcu to BMW.
Nie żałuje ani grosza włożonego w ten samochód, jak za tą cenę jestem zadowolony.
Czujniki chłodnicy i klocków hamulcowych, często wywalają błędy i trzeba je korygować. Poza tym tylko listwy, musiałem wymienić prawie wszystkie...
Poważnych usterek fabrycznych brak. Fakt, że na początku produkcji miały wady ale BMW za darmo je poprawiało. Nie ma się do czego przyczepić, może do korodujących błotników.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.9 318i 118KM 87kW [l/100km]

10,3