Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Danio681@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.8 328i 193KM 142kW
Rok produkcji 1998
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.8 328i 193KM 142kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to poprostu rewelacja, co prawda to nie jest M3 ani nawe 3 litrowa jednostka 231KM ale dosłownie katapultuje spod świateł!
Zawieszenie : Na Polskich drogach trzeba je wymieniać czasami-taki urok aluminiowego zawiasu. Koszt dobrego zamiennika Febi lub Lemforder to min 400zł
Powiem krótko-zostaje przy BMW!!! Bo za nieco ponad 20 tys kupiłem auto które jeździ, wygląda, do tego nie jest bardzo drogie w utrzymaniu, a często zachowuje się jak nowe. Przejechałem nim 30.000 KM i nigdy mnie nie zawiódł. TOP
Za silnik BMW powinno dostać oskara bo po: 1-sze rewelacyjnie przyśpiesza tj. 7 sekund do setki przy 193 koniach i 280 NM dla porównania Mondeo ST 220 które ma 223 konie ma 7,4 do setki! 2-gie Spala ok 13 litrów przy normalnej jeździe po mieście z włączoną klimą (a ja do tego mam podtlenek LPG więc w ogóle jeżdżę za darmo) 3-cie Jeżdżę na Mobilu 0W40 i NIE BIERZE GRAMA OLEJU!!!
Również skrzynia (manual) spisuje się idealnie. Nic dodać nic ująć.
Nie jest najtańszy w utrzymaniu (aluminiowy zawias) ale sprawuje się dobrze. To chyba dobry kompromis pomiędzy sportem a komfortem.
Widoczność jest bardzo dobra, ale nie idealna- w końcu to prawie 4,5 metrowa limuzyna...
Mam 12 letnie auto i nic nie myśli nawet skrzypieć. Po prostu niemiecka precyzja.
Odparowuje moment, ogrzewanie w zimę też daje rade. Climatronic całkiem ładnie wygląda.
Nie jest to seria 7 ale po przesiadce ze sport/coupe nie ma podstaw do narzekania. Może z tyłu na nogi jest trochę mało-za to bagażnik jest nieco większy.
Ostatnio przy 200 km/h prowadziłem dosyć swobodną rozmowę. SUPER
REWELACYJNIE auto ma prawie 200 koni i pali ok 13-14 litrów w mieście wcale nie oszczędzając go i z włączoną klimą.
Wiadomo że BMW nie jest tanie, ale może właśnie taki jest jego urok...
Z drobiazgów wymieniałem tylko napinacz pasów bezpieczeństwa.
Mam auto z 1998 roku (12 lat) i NIC się nie zepsuło!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 328i 193KM 142kW [l/100km]

10,6