Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Okres użytkowania: 5 lat
BMW Seria 3 E46 Sedan 3.0 330i 231KM 170kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Inne : W sumie to mnie nic nie zaskoczyło pozytywnie
Przeniesienie napędu
Auto ,przepiękne .Znakomicie prowadzące się w każdej sytuacji ,twarde ale jednocześnie komfortowe. Bmw e46 jest autem które ma dużo nie doróbek nie jest przemyślane ,ma się wrażenie że auto projektowano na czas,sytuację uratowali tu jedynie styliści wnętrza i zewnątrz.Pierwsza sprawa podchodząc do auta otwierając i zamykając drzwi słyszymy że zamykają się z hukiem którego nie zauważymy np w audi. Auto słabo zabezpieczone antykorozyjnie ,rdza wychodzi z pod maski (na seryjnych mastykach) i także na drzwiach na klapie i pod uszczelką bagażnika, nie wspominając o błotnikach które trzeba malować co 2 lata .Auto 100% bez wypadkowe. Moje bmw ma silnik m54b30 który jest kolejnym nie wypałem jeżdząc z tym silnikiem i jak wszystkimi silnikami m54 czyli nowszymi niż te które były montowane na początku musimy jezdzić z olejem bo trzeba go dolewać co chwilę. Druga sprawa do wieczne stukanie przy zmianie biegów jest to sprawa dyfra który już zmieniałem i był chwile spokój i znowu to samo.Moje auto miało wymieniana podłogę bagażnika w 2006 roku ponieważ bmw dopuściło się tego że wyrywana była nagminnie razem z wózkiem dyfra.Kolejnym minusem jest elektryka wieczne problemy z czujnikami abs wymieni się jeden i za chwilę świeci znowu bo następny się zepsuł ,wariujące zegary np nie działa co chwilę obrotomierz lub wskaznik paliwa.Trochę plusów to że silnik 3.0 jest czymś co sprawia taką radość w aucie że nie chce się z niego wysiadać z połączeniem z znakomitym prowadzeniem auta jest to mieszanka wybuchowa lecz nie rekompensuje tego że co chwile coś trzeba robić z tym autem . Mając to auto pracujemy po to żeby co miesiąc wkładać do niego koło 2 tys zł .Mówią że silniki bmw benzynowe bez awaryjne itp no i to prawda ale tak było do roku 2000 potem zaczynała się "masówka" bmw która z roku na rok sie pogarszała i na dzień dzisiejszy robią auta nadal przepiękne ale zaprojektowane tak aby jak najszybciej opróżnić kieszeń kupującego żeby wzbogacić koncern bmw.Miałem kiedyś e30 i e36 to były całkiem inne auta lecz przy e36 już zaczynały się problemy.Trochę na temat spalania nie rozumiem ludzi którzy piszą że ten silnik pali 8 l no chyba że jadą z górki . Przy normalnej jezdzie ten silnik pali koło 12-13 l na 100 a jeśli robi się szybki wypad weekendowy na tor to spalanie nie schodzi poniżej 25l na 100 .Kolejnym minusem są wiecznie nie chcące się zamknąć szyby pasażera i kierowcy .Wypisując te wady najgorsze jest to że nie tylko moje auto tak ma tylko w każdym e46 się z tym spotkałem . Wpisując problem w internecie okazuje się że to wada typowa w e46 i ze wszystkimi tak jest.Auto jest słabo dopracowane na dzień dzisiejszy nie kupił bym już żadnego bmw te auta nie nadają się do normalnej jazdy bo jeśli wyjedzie się na trasę to po powrocie zawsze coś jest do naprawy.W auto utopione ponad 7 tys zł i nadal nie widać końca wydatków . Podsumowując kto chce auta do normalnej jazdy to niech nie wybiera bmw e46 bo to auto najgorsze jakie kiedykolwiek miałem a miałem sporo mercedesa w124 audi a4 no i bmw no i ewidentnie bmw jest jednym z najgorszych wyborów do jazdy bez awaryjnej. Bardzo przykro mi jest że to wypisuje bo naprawdę lubię bardzo bmw ale nie jest to auto z którego ktokolwiek może być zadowolony.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 330i 231KM 170kW [l/100km]

15,7