Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

jajko, 6 lat temu
Silnik 3.0 330i 231KM 170kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 3 E46 Sedan 3.0 330i 231KM 170kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Choć to stary wiarus, lecz jest super. Choć nienawidzę tej marki, ale trzeba oddać hołd, bo jazda to czysta przyjemność.
W dzisiejszych czasach,w porównaniu do współczesnych samochodow, przydałby się kompresor g-power . Troszeczkę więcej momentu w niższych zakresach obrotów, tj. Zamiast 300 przy 3500 obr, 360 od 2000 :)
Zmiana biegów nie należy do precyzyjnych. Śmieje na short-shift i może będzie lepiej.
Dla dziadka jakim ja jest, to jest doskonale. Twardość zawieszenia jest na moją miarę. Precyzja jazdy, wnet jak gokart.
Brakuje tylko jednego w moich fotelach sportowych. Regulacji odcinka lędźwiowego. Ponoć nawet w nowych modelach jest za dopłatą
Dwustrefowa by się przydała, w następcach E46 pojawiła się.
Ciut więcej mogło być miejsca z tyłu. Brak regulacji odcinka edźwiowego w fotelach.
Niestety padł mi zawór wydechu, stąd cały czas mi buczy... i Jest to bardzo miłe i niektórzy jeszcze rozwiercaja, ale mnie przy długich trasach męczy.
Skrzynia 6-biegiwa. Wpływma również jaki jest zalany olej, rozniece mogą osiągnąćprawie ,0.7 litra. Totalne minimum osiągnięte przy z prędkościami zgodnie z przepisami, bez korków i rzadko kiedy wyprzedzanie - 6,5. Brak jazdy tylko po mieście, więc nie wiem ile by spalił. Jazda na autostradzie 140-160 8_8,5l przy pełnym obciążeniu (pasażerowie i bagaże) Różnice pomiędzy etyliną 95 i 98 w jeździe lokalnej niezauważalne. W trasie na tempomacie może gdzieś 0,2-0,3 na korzyść tego drugiego. Jazda bardzo rzadko agresywna. Części dobrej jakości drogie.w obecnych czasach, przydałby się dorzucić kompresorg-power, aby konkurować elastycznością np. VW i czy Skodami. 6-cyl jest boskie :)
Jakość super. Cena drogo w tej wersji silnikowej i skrzyni 6-bieg.
W trasie narazie nigdy nie zawiodło.
Brak na razie poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 330i 231KM 170kW [l/100km]

7,8