Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Bogusław, 9 lat temu
Silnik 3.0 330iX 231KM 170kW
Rok produkcji 2002
BMW Seria 3 E46 Sedan 3.0 330iX 231KM 170kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak dla mnie jeżdżący ideał odpowiadający w 100% moim oczekiwaniom.
BMW - Bardzo Mocne Wrażenia! Samochód rewelacyjny, świetne prowadzenie, klasa sama w sobie, marka premium. Sportowa limuzyna, ponadprzeciętny desing. Pomimo, że auto ma 12 lat wciąż zachwyca wyglądem. Silnik - poezja. Chcesz wyprzedzić - dodajesz lekko pedał gazu i na wskaźniku 140 ... 180 i musisz się opanować:) Długo szukałem solidnego egzemplarza z pełnym wyposażeniem i napędem X (4x4). Jak kupowałem były tylko dwa takie z takim wyposażeniu i napędzie. Auto o dziwo ekonomiczne - sekwencyjna instalacja sprawuje się znakomicie.
Brawo dla inżynierów BMW! Moc wystarczy nawet dla wybrednych - niby to "tylko" 231KM, ale prawdziwych, nie po żadnym pseudo chip tuningu lub wiejskim tuningu. Tą moc odczuwa się podczas każdej sekundy prowadzenia. I ten magiczny tłumik z przepustnicą w końcowym odcinku - silnik słyszalny jakby pod maską była "V-ka":)
Twardo wchodzi jedynka i wsteczny. Nie wiem czy efekt jest to zużycia czy "ten typ tak ma".
Auto jak przyklejone do jezdni - inni hamują przed zakrętem, ja tylko trzymam mocnie kierownicę. Wielowachaczowe zawieszenie i napęd 4x4 stawia BMW wysoko w hierarchii samochodów osobowych.
Dla kierowcy, który przesiadł się z auta klasy compact będzie dobrze. Gorzej z kierowcami, którzy zakupili BMW a dotychczas jeździli samochodem miejskim. Cofanie ok - w końcu jest PARCTRONIC:)
Po niemiecku - solidnie, poukładane i "pod ręką". Bez zbędnych fajerwerków i udziwnień. Niech inni producenci się uczą!
Bez zarzutu - w lecie chłodzi. Zimy jeszcze nie przetestowałem.
Kubełkowe fotele zapewniają wiele możliwości ustawień. Przestrzeni jest wystarczajaco.
Byłoby grzechem nie korzystać z miłego odgłosu silnika. Wyciszenie ok.
Ceny części - jak do samochodów klasy compact. Zużycie paliwa jak na tak duży motor (w końcu to trzy litry) jest bardzo niskie.
W cenie 25 tys pln nie znajdziecie takiego samochodu oferującego tak wiele. W salonie ten model z tym silnikiem i wyposażeniem kosztował ponad 200 tys pln. Opłaca się:)
Na razie odpukać nic:)
BRAK! Trzeba pilnować poziomu oleju i nie lać żadnego badziewia.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 330iX 231KM 170kW [l/100km]

11,5