Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

deree, 8 lat temu
Silnik 2.0 320d 136KM 100kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 136KM 100kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólne wrażenia z jazdy, sterowność, dynamika, komfort po prostu przyjemność
Silnik : turbina
Silnik : dwumasa
Układ elektryczny : nawiew + wycieraczki
Częste awarie, kilka razy mnie zawiódł. Odzywa się dumasa. Padły silniczek i przekaźnik wycieraczek. Mało miejsca z tyłu. Ale za każdym razem jak do niego wsiadam to cieszy mi się micha i mam ochotę gdzieś pojechać. Bardzo dobrze trzyma się w zakrętach, ma idealne wyważenie. Wersja po chiptuningu na 150KM. Wersja 136 ok ale trochę za słaba.
W przeciągu kilku lat wymieniałem turbinę, rozrusznik, alternator, napinacz. Poza tym ok. Pracuje cicho i jest w miarę dynamiczny. Osiągi umiarkowane ale i w pełni wystarczające do jazdy i po mieście jak i trasy. Dużo pali na zimno i na krótkie trasy. Na trasie zszedłem nawet do 4,7, na autostradzie 6,8.
Czasami ciężko wchodzą niektóre biegi.
Jeździłem A5 2015 i muszę powiedzieć że dużo lepiej czuje się i jeździ E46!
Często pada jeż. Czasami parują szyby podejrzewam że z powodu zdezelowanego podszybia przez które woda dostaje się do filtra kabinowego, ale to standard w tym modelu.
Z przodu bardzo dobrze. Z tyłu słabiutko ale znajomi przejechali 3000 km i nie narzekali, mimo wzrostu 180cm.
Często odczepia się pianka w drzwiach przez co woda cieknie pod dywaniki. Ale nie pogarsza to właściwości wyciszających.
Było by 5 ale te koszty usterek ...
Kupiłem samochód jako jeden z droższych na otomoto przez 3 lata włożyłem ok 3500 w naprawy.
2 x raz padły wycieraczki w czasie powrotu. Pojawiła się rdza na nadkolu. I kilka innych. Sprężyna z tyłu, łączniki stabilizatorów, odkleja się tapicerka dachu, woda pod dywanikami.
Raz wróciłem z włoch na lawecie, raz padło ogrzewanie i nadmuch przed ważną delegacją. padł rozrusznik w najmniej oczekiwanym momencie, padł alternator.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 136KM 100kW [l/100km]

5,8