Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Paweł, 13 lat temu
Silnik 2.0 320d 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 150KM 110kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny silnik przy niewielkim spalaniu i doskonaly uklad jezdny
Zawieszenie : Pękają sprężyny tylniego zawieszenia i po 30 tys km dwa razy wymienialem wachacz
Inne
Układ elektryczny : Swiecąca sie kontrolka poduszki powietrznej
Mam 18 calowe fele, szerokie laki, wzmacniany silnik do 185 KM, skóre i inne bajery, ale niestety kupilem po okazyjnej cenie egzeplarz bardzo zaniedbany, włozylem w niego około 10 tys zł. Poprzedni własciciel nie dbal o samochod. Doprowadzilem go do porzadku i nie moge narzekac, auto prowadzi sie swietnie, jest dynamiczne, mało pali, nigdy mnie nie zawiodlo, trzeba sie liczyc niestety z kosztowną eksloatacja. Nie liczac ubezpieczenia, opon i rzecz jasna paliwa jak dla mnie to wydatek okolo 2-3 tys zł rocznie. Zdarzają sie małę usterki, ale wszytko typowo eksploatayjne. Ogólnie rzecz biorąc auto bardzo dobrze trzyma sie drogi, jest dynamiczne i mało pali, jak na swój wiek wyglada jeszcze nowoczesnie. Ma zdecydowanie duzo plusów i niewiele minusów. To byl dobry zakup
Silnik chodzi idealnie.
Dość dobra, chociaż mogłaby mnieć krótsze przelożenia.
Na dobrych oponach auto trzyma sie drogi jak przyklejone, mozna ostro wchodzic w zakrety, uklad jezdny jest precyzyjny.
Widocznosc bardzo dobra, czasem mam problem przy cofaniu w nocy na zakrecie, ale ogolnie jest ok.
Ogrzewanie i klima działają bardzo dobrze, szybko sie nagrzewają wnętrze w zimie.
Miejsca jest akurat, nikt sie nie cisnie ani z przodu ani z tylu.
w srodkujest dosc cicho, ale to jednak diesel i slychac lekki terkot silnika.
Czesci eksploatacyjne typu wachacz, drazki itp nie naleza jeszcze do tanich. Auto Pali mało, mój doświadczony w oszczednej jeździe tato (kierowca autobusu) jazdą jak emeryt zszedł do 3,7 litra na trasie
Tylne sprezyny, napinacze pasów i kontrolka poduszki powietrznej.
Trzeba ostrożnie z turbiną, ja juz swoją regenorowalem, ponoc to zdarza sie raz na 150 tys km. Mój na liczniku mial 151 tys, kiedy odmówila posluszenstwa.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 150KM 110kW [l/100km]

5,8