Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

dudimen, 14 lat temu
Silnik 3.0 330d 184KM 135kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 3 E46 Sedan 3.0 330d 184KM 135kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy jak na diesla w trasie przy wyprzedzaniu bajeczka.
Nie zmienię marki samochodu na inną nigdy. Chyba że na nowszy model:)
Bardzo cichy jak na diesla, energiczny i pokazuje pazur w trasie. Wyprzedzanie to bajka, rekord 6 samochodów na raz:) Nie jestem piratem:) To auto tak ma i silnik tego potrzebuje. Dbać, wymieniać filtry olej a będzie służył latami.
Automat to wiadomo wygoda, ja mam manualną skrzynie i nie mam zastrzeżeń do niej, troszkę za krótkie dwa pierwsze biegi. ale manual to manual, automat spala 1,5 litra paliwa więcej.
super się prowadzi, dobre opony np. goodyear i w zakręty wchodzi jak żyleta. ja mam opony 17/225/45
nie narzekam na widoczność, czujniki cofania na allegro za 100zł montaż samemu, polecam przydaje się w 100% bajka.
super, limuzynka to limuzynka
szybko się nagrzewa, już po 3 minutach grzeje ostro, a klima? już się przeziębiłem bo przesadziłem:) ale jest super
dużo przestrzeni z przodu troszkę mniej miejsca dla teściowej z tyłu, no le to nie jak jeżdżę z tyłu:)
Tu miło jestem zaskoczony, ponieważ kupując ten samochód kierowałem się komfortem i wyciszeniem auta, więc jest super. przy 120km/h można spokojnie rozmawiać z kimś z boku nawet nie czuje się że tyle furka jedzie. przy 160km/h dopiero słychać jak silniczek zaczyna warczeć gresywnie:) no 160km/h i wzwyż to już nie przelewki. dla tego auta to pryszcz.
Jeżeli chodzi o spalanie, to nikt mi nie wierzy, ale spala mi o litr więcej niż mój stary golf3 1,9 tdi. W trasi przy 120km/h spala 5,3l przy 140 6l przy 160 6.8 ale kto tak jeździ:) w mieści producent podaje ok 9l, a mi ostatnio spalił 7,5l a mieszkam w szczecinie i jeżdżę przez cały szczecin prawie codziennie do pracy. czasem spali te 9l ale to jak się ścigam z konkurencją na światłach:)
cena? ja dałem 35tyś za 2001r w niemczech, ostrzegam akcyza ok 13% wartości ceny rynkowej. Polecam przy umowie wpisać co nie co niższą cene:)
podłączenie do komputera 120zł ale sprawdzimy wszystko. jeśli sie ktoś wykosztuje to ma później samochód sprawny 100% na co najmniej 3 lata. Jeśli chodzi o filtry to są niewiele drogie od filtrów do golfa. za 4 filtry tzn, pyłkowy, paliwa, oleju i powietrza dałem 230zł i sam je założyłem. jeśli chodzi o wymiane paska rozrządu, to każdy wie że nie ma paseczka tylko jest Łańcuch:))) wymiana co 500,000km. zalecane

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 330d 184KM 135kW [l/100km]

6,1