Lista ocen BMW Seria 3 E46 Touring (116) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 121 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gregor.w70@wp.pl
Touring 320 d 136KM 100kW
Posiadam wersje z klimatronikiem i na nim chcialbym sie skupić..samo urządznie ok choc o klime trzeba zadbac..z reguły poprzedni wlasciciel ograniczaja sie do jej nabicia i wg nich wszystko ma dzialac..a to nie tak..w urzadzeniu jest kilka czujnikow i jest eklektrycznie dosc rozbudowane..nieprawidlowe dzialanie choc 1 z nich skutecznie portafi zaklocac i wrecz uniemozliwiac wlasciwa prace ukladu (wylacznie sie sprezarki-cieple powietrze z...
~Cezary C
Touring 318 d 115KM 85kW
Nie zależnie od pory roku mam ustawione 18°C na klimatroniku. Male pokrętło między środkowymi nawiewami ustawia czy powietrze ma być chłodne czy ciepłe. W zimę na maks 3 czerwone kropki i jest ciepło, tata w swojej hondzie musi ustawić 21°C by mieć jak ja. W lato ustawiam nawiew na nogi i uchylam szyby i jest w porzadku. Jak jest gorąco to wystarczy włączyć klimatyzacje i tryb auto i dość szybko jest przyjemna temperatura i tryb auto rzadko...
~Prezes-51
Touring 320 d 136KM 100kW
Posiadam auto z 2001r. Przed latem 2010 wymieniłem wszystkie filtry i dodałem czynnika chłodzącego (w autoryzowanym warsztacie) - klimatyzacja (w moim przypadku manual) pracuje, ale gdy ją włączę nie mam wrażenia bryzy polarnej na policzkach. Jednak schłodzenie auta trwa nie więcej niż 5 min (w temp. powyżej 25 stC na zew.) Może się czepiam, ale pragnę by ocena była obiektywna. Jeździłem swego czasu Fordem Mondeo z 2009, to tam czuć było moc...
~pan Ziele
Touring 320 d 150KM 110kW
super, wszystko sie chlodzi i grzeje tak jak powinno, odmrazanie/odparowywanie przedniej szyby rewelacja inni mogli by sie uczyc od bmw, automatyczna klimatyzacja dziala pieknie zero przeciagowi przykrych zapachow, wystarczy co dwa lata serwisowac i co roku filtr kabinowy wymienic i wszystko(polecam weglowy minimalnie drozszy a roznica znaczna) ja duzo jezdze i zawsze z klima. odmrazanie tylnej szyby moglo by trwac krocej ale to juz szczegol
~Lithuanian driver
Touring 320 d 150KM 110kW
W tych aspektach nie jestem wybrednym kierowca, szczegolnie po przeszlym samochodzie - VW Vento pod koniec swojej eksploatacji mial tragiczny nawiew. W BMW wszystko dziala dokladnie, jak zima tak i w cieply okres. Rozgrzanie zima wnetrza trocha trwa, ale to juz chyba cecha charakterystyczna oddzielnego samochodu, jak tez i skorzanej tapicerki. Dobrym dodatkiem jest elektryczny szyberdach i ogrzewanie przednich foteli.
~Ogólnie... db auto.
Touring 320 d 150KM 110kW
Tu mogło być lepiej. Klimatyzacja automatyczna mało precyzyjna. Dodtkowa możliwośc regulacji "poboru powietrza" na środku deski rozdzielczej między nawiewami, komplikuje sytuację (często tam grzebałem aby dobrać właściwą temperaturę). Przy 4-5ciu osobach w aucie często parowały szyby (a filtr kabinowy zmieniałem raz w roku na tzw. węglowy).
~predator
Touring 320 d 150KM 110kW
Wentylacja jest doskonała, automatyka w pełni się sprawdza, również Climatronic. Auto posiada elektryczną grzałkę w układzie chłodzenia, która przy zimnym silniku potrafi sprawnie osuszyć przednią szybę. Auto jest doskonale wyciszone przez co bardzo dobrze utrzymuje zadaną temperaturę. Jedynie do czego można się przyczepić to odrobinę głośny nadmuch.
~Demboll
Touring 320 d 150KM 110kW
Zapomniałem co to są parujące szyby. Nie musze sie martwić o ustawianie nawiewów na rece czy nogi. guzik AUTO i wszystko robi sie samo. Ja lepiej i szybciej bym tego nie zrobił. W zimie dodatkowy podgrzewacz wspomaga grzanie przedniej szyby za co duży plus- pierwszy raz nie skrobałem przedniej szyby całą zimie :)
~micwyd8540
Touring 320 d 150KM 110kW
jeżeli chodzi o wentylacje i klimatyzacje to w sezonie letnim jest dobrze, jesli o ogrzewanie gdy jest zimniej to juz troche gorzej, dluzej trwa nagrzanie lecz nie sprawia mi to wielkiego problemu gdyz zawsze odpalam wczesniej by nie ruszac zimnym silnikiem, co nie zmienia faktu ze powinien sie troszke szybciej grzac
~Andi
Touring 320 d 150KM 110kW
Bardzo szybko sie nagrzewa w zimie , dzieki zamykanym zaluzjom na chlodnicy i systemowi dogrzewania silnika i cyrkulacji plynu.Przy -10 waystarcza kawalek i juz leci cieple powietrze - szyb nie warto skrobac .Po 5 km 90 stopni. Klimatyzacja jak to juz kiedys bylo - przy stawieniu na min-chce Was zamrozic.
BMW Seria 3 E46 Touring