Lista ocen BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90 (120) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 119 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Limuzyna E90 320d 184KM 135kW
Skrzynia u mnie to automat ZF 6HP (z jakiegoś powodu nie da się wybrać takiej opcji na autocentrum) i ma ona plusy jak i minusy. Do plusów należą bardzo dobry dobór biegów, nigdy nie czuć by przytrzymywała biegi za długo lub zmieniała je zbyt szybko oraz bardzo płynna i trudna do odczucia zmiana biegów przy większym obciążeniu. Przy małym obciążeniu i bardzo spokojnym ruszaniu potrafi szarpnąć i tutaj niestety należy wspomnieć o największym...
~M
Limuzyna E90 330i 258KM 190kW
Manual 6 biegów. Zestopniowany fajnie. Podobno krótki skok lewarka. Nie wiem, w poprzednim aucie miałem krótszy. Ogólnie ok. Z mankamentów - czasem ciężko wrzucić pierwszy bieg. Trzeb na dwa razy bo haczy. Bardzo rzadko, ale jednak. Ogólnie polecam manual a nie automat. Ta skrzynia jest lżejsza, bezawaryjna i dale 100% kontroli nad samochodem. Automatem BMW jeździłem i też jest bardzo fajny, szybko zmienia biegi. Jednak osobiście z uwagi na...
~stiw
Limuzyna E90 330i 272KM 200kW
automat i to świetny, dla kazdego coś miłego. Jak chcemy spokojnie to drive i nie wiemy kiedy zmienia biegi co nie znaczy że wolno. Jak nam "mało" to przełączamy w tryb sport DS utrzymuje wyższe obroty, a jak jeszcze mało to dajemy tryb manualny i przełączamy sami i wtedy to już jest dopiero zabawa, na trasie jedziemy jak manualem kręcąc do 7 tys. ale powyżej 7 przechodzi sam na wyższy bieg, bo te wyczyny mogły by przekręcic silnik:)
~Andrzej
Limuzyna E90 330Xi 258KM 190kW
SKRZYNIA AUTOMAT - nie wiem czemu nie można takiej wybrać! Jest to dla mnie pierwsze auto z automatem. Wygoda jazdy bardzo duża. Skrzynia płynnie zmienia biegi i podobno (jak na skrzynię hydrokinetyczną) szybko. Największa bolączka to zwłoka przy kickdown jeśli trzeba szybko wyprzedzić - w manualu z pewnością da się to zrobić szybciej, ale i tak nie zamieniłbym tej skrzyni na ręczną. Polecam
~Robaczek
Limuzyna E90 320d 184KM 135kW
Biegi wchodzą gładko, i krótko. Skrzynia ma lekkie zacięcie sportowe. Bardzo mi się to podoba. Jedynie do czego mogę się przyczepić to o tyle o ile nie skrzynia sama w sobie, ale drążek skrzyni, który drga na luzie. Ponoć przyczyną jest koło pasowe. Wymieniłem i nic to nie dało. Ot taki mały mankament na który przestałem ostatecznie zwracać uwagę. Nie wpływa w żaden sposób pracę samego auta.
~Andrzej
Limuzyna E90 318d 143KM 105kW
DRAMAT!!! Przy 60 000 km przebiegu wyskakuje pierwszy bieg. Dlaczego??? Bo TAK!!! Jest to jedyny taki przypadek. Takie bzdury słyszałem w serwisie. Werdykt? Wymiana skrzyni biegów. BMW nie przewiduje napraw czyli ingerencji w skrzynię biegów. Koszt? 15 000 zł. Dodam tylko, że jestem pierwszym właścicielem, auto kupione w polskim salonie, nie ścigam się z pod świateł. Pewnie mam pecha.
~kukuba
Limuzyna E90 318d 143KM 105kW
Czasem występował problem wrzucenia biegu wstecznego. Wystarczyło wtedy przejechać dosłownie centymetr na pierwszym biegu, po zatrzymaniu się bieg wsteczny wchodził bez problemu. Możliwe, że problem leżał po stronie sprzęgła, jednak sytuacja występowała z częstotliwością około 1 raz na 40-50 prób wrzucenia biegu wstecznego, czyli niesamowicie rzadko.
~Paweł
Limuzyna E90 320d 184KM 135kW
Zwarta i precyzyjna. Krótki drążek zmiany biegów pozwala na szybką zmianę. Jedynie nie mogę się do końca przyzwyczaić do wstecznego w BMW, wrzuca się go tak jak "jedynkę" tylko trochę dalej dzwignia w lewo. Początkowo trzeba bardzo uważać, żeby nie wrzucić wstecznego ruszając ze skrzyżowania do przodu
~Martin
Limuzyna E90 320d 163KM 120kW
Ocena najgorsza. Skrzynia działa tak ciężko że z trudem wbijam biegi. Zimą tragedia- jest jeszcze gorzej. Najgorzej wchodzi wsteczny, ból ręki przy wkładaniu biegu. Wszystko na siłę. Nie powinno tak być w samochodzie tej klasy. Skrzynia dodatkowo cały czas drży. Czegoś podobnego nie widziałem w żadnym samochodzie!!!
~koksik030@interia.pl
Limuzyna E90 320d 163KM 120kW
Automat bardzo dobrze spisuję się w każdych warunkach(nigdy więcej manuala),niektórzy piszą,że jest za wolny ale to kwestia wyczucia tej skrzyni,rzadko kiedy musiałem wrzucać na sport,czy manual.Świetna po prostu,i tutaj w Tiptroniku nie trzeba zmieniać tak często oleju jak ma to miejsce w innych "automatach".
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Limuzyna E90