Lista ocen BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 (83) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Frajda_z_Jazdy_przegrywa_z_awaryjnoscia
Touring E91 3.0 330d 245KM 180kW
Masakra. W temacie drobne i poważne usterki mam okazję się tutaj wyżalić. Uwielbiam to auto, daje kupę frajdy z jazdy ale tracę cierpliwość do ciągłych usterek. Z drobnych pamietam: - nieszczelna izolacja nadkola z akumulatorem, w efekcie skorodowały styki i auto nie dało się odpalić, - blokada kierownicy (po całonocnym postoju na dużym pochyleniu w górach) - "joystick" skrzyni biegów: przestał przełączać na tryb ręczny - urwana śruba w...
~Sław
Touring E91 2.0 320d 177KM 130kW
Z drobiazgów to wymieniłem pompkę spryskiwaczy. Lubi przełamać się wiązka przewodów która wchodzi w tylną klapę. Jest to na tyle uciążliwe że w klapie jest moduł od centralnego zamka i wtedy nie mamy otwierania z pilota ani dostępu bez kluczykowego(jeżeli auto jest wyposażone w to ustrojstwo). Ciężko dobrać wycieraczki tak aby pasowały jak oryginał. Przeważnie na zamówienie. U mnie skończyło się na oryginalnych, które w sumie nie należą do...
~bazz
Touring E91 2.0 318d 122KM 90kW
I drive się zawieszał ale pogrzebałem w internecie, przelutowano mi odpowiednie spawy w 5 minut za ...0 PLN - i działa.Był problem z podwyższoną emisją spalin - załatwiono sprawę za 100 PLN u ślusarczyka w Tarnowie.Ponieważ to moje :oczko w głowie - powtarzały się błędy w świecach żarowych i podgrzewaczu paliwa - więc je profilaktycznie wymieniłem na nowe - chociaż komputer nic nie wywalał na desce a ja zauważyłem tylko nieco większe spalanie.
~Archie Flow
Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW
Duet uszczelki-szyby potrafił denerwująco hałasować (i równie frustrująco przestawać akurat podczas przejażdżek z mechanikiem - aaaargh!). Raz przedostała się wilgoć do instalacji od tylnej klapy, skutkiem czego sama otwierała się szyba w bagażniku. Zaparował jeden ksenon, niestety konieczna była wymiana całej lampy. Zwariowała jedna z tylnych lamp, wyświetlając jakąś dziwną konfigurację świateł pozycyjnych.
~bazz
Touring E91 2.0 318d 143KM 105kW
Cechą tego samochodu jest \"samonaprawialność\":)Miałem kłopot chwilowy : samoczynnie ryglującym się zamkiem centralnym, wpisem na wyświetlaczu że coś nie tak z wspomaganiem kierownicy i systemem kontroli trakcji przy przyspieszaniu w zakrętach - i po za paroma razami takich ostrzeżeń - same znikały bez konsekwencji.DPF nie daje znać na razie:)Słychać powoli dwumas, mówią że jeszcze czas...:)wytarta dźwignia zmiany biegów
~wojtek
Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW
częste wizyty w serwisie bardzo drogim zresztą, toyota zdecydowanie tańsza........ bo 4x mniej odwiedzałem serwis. Zresztą kompetencje mechaników bmw to oddzielna kwestia. dmuchawa, zawieszenie, wnętrze, zamek drzwi, klapy z tyłu, szyba z tyłu 3x naprawa unoszenia, antena, problemy z radiem, z telefonem, z alarmem, ściąganie samochodu, dymienie, szarpanie podczas jazdy,
~Darek
Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW
Auto kupiłem z przebiegiem 170 tys. Wymieniłem koło dwumasowe ze sprzęgłem mimo, że nie był to jeszcze kres jego żywota. Moim zdaniem we współczesnym dieslu jeśli przejedziemy na "dwumasie" 200 tys to jest dobry wynik. Traktuje to jako normalną eksploatację. Poza tym tylko filtry, klocki i wahacz po uderzeniu w krawężnik.
~Klops
Touring E91 3.0 335i 306KM 225kW
Silnik ma swoje przypadłości - bardzo wrażliwy układ zapłonowy - świece i cewki wymieniamy regularnie. Ja wymieniałem eleltrozawory vanos - 1000pln. Naprawa modelu bluetooth - 250pln. Nie działa mi keyless z tylnej klapy ale olewam :) No generalnie BMW, to się musi psuć chociaż trochę.
~Paweł
Touring E91 2.0 320d 177KM 130kW
Słabo. Wymieniłem już koło pasowe i tłumik drgań, ostatnio zepsuł mi się zamek od strony drzwi pasażera. Skorodowały mi i nie trzymają podpory gazowe klapy bagażnika - auto trzymam cały czas w ciepłym garażu. Dla porównania mam też Corsę D 2007 - stoi cały czas pod chmurką - i taki problemy są jej obce...
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91
6,6
11,1
10,4
~Tomek
Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW
Plastiki potrafią trzeszczeć, ale u mnie tylko przy panoramicznym dachu chyba z wysługi kilometrów i naszych fatalnych dróg. Tak jak wspomniałem wcześniej gałka zmiany biegów się wyciera i przycisk Start/Stop. Idrive potrafi się przycinać lub całkowicie popsuć.
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91