Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

Twincam1300, 8 lat temu
Silnik 2.0 320d 163KM 120kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 163KM 120kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Tylny napęd i dobre wyważenie samochodu prowokuje do szybkiej jazdy.
Na początku dodam, że nie jestem zagorzałym fajnem BMW, a wczesniej jezdzilem swietnie wykonanym Audi A4 B5 z którego byłem bardzo zadowolony, a więc mam nadzieje że moja ocena będzie obeiektywna.
Trzeba przyznać, że silnik w tym modelu to naprawdę dobry Diesel. Bardzo dynamiczny, cichy z nieodczuwalną turbodziurą. Kreci się praktycznie jak benzyna i do tego ma calkiem mily dla ucha dzwiek. Przyspieszenie szczególnie przy większych prędkościach robi dobre wrażenie. Minusem, brak wskaznika temperatury! W takim aucie moim zdaniem to niedopuszczalne. Częstą usterką w tym modelu są uszkodzone termostaty,a wtedy auto jezdzi niedogrzane i nawet nikt sobie nie zdaje z tego sprawy.
Moim zdaniem szału to ona nie robi. Jedynka i wsteczny wchodzi ciężko na zimnym silniku, co jest ponoć normalne. Jak się olej rozgrzeje to jest wszystko w porządku. Biegi wchodzą precyzyjnie, ale kobietom bym nie polecił.
Prowadzenie faktycznie stoi na najwyższym poziomie, ale zasługą tego jest głównie wyważenie samochodu, dzięki silnikowi cofnietemu maksymalnie do kabiny. Dodatkowo tylny napęd. Samochód dedykowany dla osób lubiących dynamicznie jezdzić, tylko szukasz zakrętów. Ale jest znowu pewne ale... Jest to okupione niskim poziomem komfortu, nawet na stadardowych 16-calowych kolach. BMW jest po prostu twarde.
Widoczność b dobra.
Nie ma się do czego przyczepić, a rozwiązania typu otwierana tylna szyba jest b. praktyczne.
Ogrzewanie i klimatyzacja oceniam na szóstkę. Latem szybko schładza wnętrze, zimą b. szybko ogrzewa. Mile się zaskoczyłem.
Jak na kompakt miejsca jest pod dostatkiem
Wyciszenie jest bardzo dobre. Taki sam poziom halasu przy 140km/h jak i przy 200km/h. Szok.
Spalanie w mieście na poziomie 8-9, w trasie ok. 6. Uważam, że szczególnie w mieście mogłoby palić mniej.
Jak na 9-letnie auto cena już stoi na przyzwoitym poziomie. I jeżeli szukasz praktycznego auta premium o zacieciu sportowym z lat 2005-2007 to chyba nic lepszego nie znajdziesz, ale neistety muszę stwierdzić, że jakość wykonania stoi na gorszym poziomie od AUDI. Materiały są bardzo dobre, ale spasowanie niewiele rozni się od golfa 5. Wnetrze w kombi lubi poskrzypywać na nierównościach, uchwyty drzwi kierowcy również, co mnie mega denerwuje.
Na razie nie miałem problemów i oby tak zostało. Po zakupie wymieniłem klocki, tarcze hamulcowe, odboje amortyzatorów oraz komplet termostatów.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 163KM 120kW [l/100km]