Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91

Grzegorz, 7 lat temu
Silnik 2.0 320d 184KM 135kW
Rok produkcji 2011
BMW Seria 3 E90-91-92-93 Touring E91 2.0 320d 184KM 135kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Najgorszy samochód jaki miałem. Na całokształt oceny mają wpływ awarie: wtryski przy 150 tyś, rozrząd tuż po przeglądzie gdy nic nie zapowiadało awarii. Prowadzi się b.dobrze, dynamiczny, średnio ekonomiczny ale to dzięki napędowi 4x4 i automatycznej skrzyni. Wnętrze ciasne i jak dla mnie archaiczne, takie bieda autko, bagażnik malutki mimo że to kombi. Design zewnętrzny mnie się podoba i chyba kupowałem oczami niż zdrowym rozsądkiem. Jeżeli diesel to tylko hdi!
Mógłbym kupić drugi samochód za koszty napraw a przeglądy robię częściej niż zalecane. Wtryski, podobno lepiej tankować tylko lepszego diesla. Rozrząd podobno słychać metaliczny dźwięk. U mnie nic nie było słychać, strzelił 2000 km po przeglądzie, po rozebraniu wydawał się nie zużyty, po prostu wziął i strzelił. Zmienny kolektor dolotowy też kwalifikuje się do wymiany.
Do tej pory b.dobrze ale do pełni szczęścia brakuje mi żeby j...a!
Dobrze jak nie bardzo dobrze. Przebieg znaczny a na ostatnim przeglądzie amortyzatory 85%, żadnych drążków też nie wymieniałem. Bardzo pewne czucie na drodze, mogłoby być ciut sztywniej.
Małe, ciasne autko. Czuję się jak w czołgu, małe szybki.
Wnętrze bez polotu. niemiecka poprawność.
Klima mało wydajna.
Zawsze problem ze spakowaniem się na dłuższy wyjazd. Auto dla max 4 osób średniego wzrostu, bez zainteresowań, hobby, które nie wiele ze sobą zabierają na wyjazdy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 184KM 135kW [l/100km]

9,5