Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo Facelifting

WS, 4 lata temu
Silnik 2.0 330i 252KM 185kW
Rok produkcji 2018
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo Facelifting 2.0 330i 252KM 185kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Auto przestronne, dobrze wykończone. Dla rodziny idealne.
Najmocniejszy element auta. Silnik chodzi rasowo (przepaść względem kosiarek 1.4 i 1.5 które miałem wcześniej) i ma wystarczająco mocy (praktycznie więcej niż 99% aut na trasie). Przyspiesza z każdej prędkości, nawet pow. 140. Relatywnie oszczędny - jazda w trasie (90-130 km/h) spalanie w okolicach 7l. Dynamiczna jazda w trasie (wyprzedzanie i jazda do 150 - nadal realnie około 8- 9 l.
Automat bardzo dobry (cicho i szybko zmienia biegi bez szarpania), ale ja wychowałem się na manualu stad czasami chciałbym aby szybciej zmieniał bieg na wyższy. Nie dałem max gwiazdek gdyż tryb żeglowania jest jedynie na opcji eco pro a ponownie być jeszcze przynajmniej na normal. Teraz nie brałbym sportowej bo i tak nie używam manetek.
Jak na tak duże auto prowadzi się bardzo dobrze. Raczej komfortowo niż sportowo. Osobiście dokupilbym teraz sportowe zawieszenie. Zwykła trójka jest bardziej zwarta, ale jak dla rodziny to GT lepsza.
Piękne auto i na żywo wyglada o wiele lepiej. Bezramkowe szyby i spoiler dodają smaku. Duże rozmiary sprawiają wrażenie auta o wiele droższego.
Bez zarzutów. Super pozycja z tylu z uwagi na dobre położenie foteli, szyby oraz maski.
Pod katem miejsca to ideał. Wszystko dobrze rozplanowane, duzo schowków, itp. Trochę stary styl i prostota, ale dla mnie to tylko plus.
Bez uwag. Bardzo szybko się nagrzewa.
Z tylu mieszczą się nawet duże foteliki. Auto bez konkurencji w swojej klasie.
Przy wolnej jeździe wyciszone bardzo dobrze (lepiej niż klasyczne samochody). Przy szybszej trochę słychać opory powietrza z uwagi na gabaryty i bezbramkowe szyby (jestem bardzo wymagający), ale nadal na zadowalającym poziomie. Przydałaby się klejoną szyba z przodu, ale jest lepiej niż na testach YT.
Auto warte swojej ceny.
Trochę wkurza poluzowana gaśnica z przodu która trzeszczy na nierównościach.
Jak na razie jeździ lepiej niż zakładałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 330i 252KM 185kW [l/100km]

7,7