Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo Facelifting

Bartek88, 4 lata temu
Silnik 2.0 320d 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo Facelifting 2.0 320d 190KM 140kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo wszechstronne i uniwersalne auto.
Samochód kupiony w 2019 r. w polskim salonie. Przed zakupem analizowałem głownie SUV-y (od Nissana Q., przez Mazdę CX-5, aż po BMW X5). Do tej pory miałem styczność z BMW 7 (F01), X6 (E71), Nissanem Qashqai-em (2007 r.). Nie jestem fanem marki BMW. Początkowo nawet nie rozważałem posiadania BMW 3 GT. Zmieniło się to dopiero po 2. wizycie w salonie i odbyciu jazdy próbnej (z silnikiem 150 KM). Teraz po prostu lubię do niego wsiadać i jeździć, chociaż nie pokonuję wielu kilometrów.
Z reguły podróżuję sam lub z jedną osobą. Pojemność i moc tego silnika w zupełności wystarczają do komfortowej jazdy. Nawet jego dźwięk jest dla mnie przyjemny. Oczywiście jego dynamika nie może konkurować z jednostkami 40d lub 50i, które dają olbrzymią frajdę przy gwałtownym przyspieszaniu nawet powyżej 140 km/h.
Szybko, niewyczuwalnie i płynnie zmienia biegi. 8 przełożeń przydaje się w trasie. Przy przepisowej jeździe autostradą jest ok. 2100 obr. / min. Jeżdżę w trybie komfortowym.
Odnoszę wyłącznie pozytywne wrażenia. Układ kierowniczy jest czuły.
Wielu się nie podoba, lecz mi wręcz przeciwnie. Cieszę się, że jest o ok. 3 cm wyżej niż w sedanie/kombi. Szkoda, że drzwi nie zasłaniają całkowicie progów jak np. w Kia Sorento.
Jak na stosunkowo długie auto jest bardzo dobrze. Nie ma porównania z X6, gdzie przez tylną szybę ledwo co widać i trzeba polegać na kamerze cofania.
Wszystko zostało dobrze rozmieszczone, co chyba jest normą w BMW.
W chłodniejsze dni szybko można poczuć ciepłe powietrze i podgrzanie foteli. Również przy wyższych temperaturach zewnętrznych nie znalazłem powodów do narzekań.
Na te rzeczy szczególnie zwracałem uwagę. Mam 185 cm wzrostu i wagę w normie. Auto oferuje znakomitą przestrzeń również dla pasażerów na kanapie - miejsca na nogi jest chyba więcej niż w BMW 7 (F01). Pojemny i ustawny bagażnik z podnoszoną podłogą i obalanymi siedzeniami - po złożeniu siedzeń mamy równą powierzchnię. Klapa bagażnika unosi się wysoko, więc nie uderzam w nią głową. Rewelacja!
Na razie jeżdżę wyłącznie na letnich oponach (nie Run Flat), na których auto wyjechało z salonu. Wyciszenie jest bardzo dobre mimo bezramkowych szyb (podobno przed faceliftingiem było głośniej).
Oczywiste jest, że są na rynku tańsze w utrzymaniu auta. Na razie płacę głównie za paliwo (a spalanie jest tu atutem). Denerwujące jest, że trzeba kupować droższe opony z homologacją BMW, gdy ma się samochód na gwarancji i napęd X-drive. Inaczej gwarancja może nie zostać uznana.
Samochód został dobrze wykonany. Wszystkie niedociągnięcia zostały poprawione przy faceliftingu. Auto jako nowe nie jest tanie w zakupie, jednak mam zamiar użytkować je przez długie lata. Na pewno trochę dopłaca się za znaczek. Z drugiej strony "radość z jazdy" nie jest wyłącznie pustym reklamowym sloganem.
Nie stwierdzono uciążliwych drobiazgów.
Poważne usterki nie wystąpiły i oby tak pozostało wraz ze wzrostem przebiegu :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 190KM 140kW [l/100km]

7,2
7,2
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo Facelifting 2.0 320d 190KM 140kW
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo Facelifting