Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo

w_jezierski, 6 lat temu
Silnik 2.0 320d 190KM 140kW
Rok produkcji 2016
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Gran Turismo 2.0 320d 190KM 140kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Po przesiadce na auto z segmentu premium raczej innej opinii nie może być :) Nie mam się do czego przyczepić w tym momencie - jedynie może przyszłościowo nie brałbym błyszczących elementów plastikowych - strasznie widać kurz.
Pomimo tego, że silnik z niższej półki w GT to jak na razie daje radę. Miasto w trybie Comfort, trasa Sport i jest OK. ECO-PRO jak jest pusto i dla oszczędzenia paliwa. Podoba mi się to, ze przy przełączeniu w tryb Sport wyłącza się auto-stop - wygodne.
W zależności od trybu pracuje szybko lub wolniej - dla każdego coś dobrego. W trybach ECO-PRO i Comfort czuć "turbo dziurę", ale przy trybie Sport już jest lepiej, w połączeniu ze zmianą z trybu D na Sportowy "ograniczana" jest ilość biegów z 8 do 7 i dynamika dodatkowo jest podbijana.
Mam standardowe zawieszenie i na normalne jazdy daje radę. Na torze czuć delikatne odchylenia, ale moim zdaniem w kierowca nie czuje isę zagrożony.
Przód i boki bez problemów. Tył - nie jest źle. Trzeba się przyzwyczaić do długiej maski, ale połączenie czujników parkowania (przód + tył) oraz kamery cofania bardzo ułatwia poruszanie się przy parkowaniu. Jedyne co mnie zaskoczyło w porównaniu z poprzednim samochodem to fakt, że jeżeli nie cofamy to czujniki trzeba ręcznie włączyć - czyli w korku już nie wykryje automatycznie, że jesteśmy blisko poprzedzającego nas samochodu.
Wszystko pod ręką, nawet z podstawowym systemem sterowania (brak dotykowego pokrętła) nie ma problemów. Jedyne co mnie zdziwiło to brak możliwości synchronizowania klimatyzacji po stronie pasażera z tą po stronie kierowcy - to bym zaliczył na minus.
Brak problemów. Wszystko działa jak należy.
Dużo miejsca z przodu, przy 185 cm wzrostu sporo miejsca nad głową. Pasażer za mną ma więcej miejsca niż w serii 5, więc dzieciak nie kopie mi fotela - chyba, ze specjalnie :). Bagażnik największy z serii 3 całkiem ustawny, chociaż czasami ciut brakuje na wysokości - ograniczają ją sztywne półki, ale dzięki temu nie ma problemu z zasuwaniem rolety.
Wyciszenie oceniłbym na coś pomiędzy Dobrze a Doskonale. Żeby usłyszeć, czy włączył się alarm w domu to muszę otworzyć szybę. Pomimo szyb bezramkowych dopiero przy prędkościach autostradowych słychać szum wiatru, ale nie mam niestety porównania jak to jest w przypadku sedana czy touringa- wtedy można by było ocenić czy jest to kwestia braku ramek czy to po prostu seria 3.
Wszystko zależy od ciężkości nogi - jak delikatnie używa się gazu to spokojnie można zejść do 4-5 l/100 km. Moja średnia z 20k km to 6.5 wg komputera, wg tankowań to 6.73. Co do innych kosztów: ubezpieczenie - wiadomo od kwoty, serwis: brak kosztów, tylko wymiana opon i klimatyzacja.
Płaci się sporo, ale warto, tym bardziej na firmę w leasing.
Po 20k km - brak.
Po 20k km - brak.