Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna Facelifting

Marcin, 6 lat temu
Silnik 1.5 318i 136KM 100kW
Rok produkcji 2016
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna Facelifting 1.5 318i 136KM 100kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność silnika 1,5, jego spalanie, skrzynia. To zaskakuje.
Auto jest rewelacyjne. Wygląd - rzecz gustu, dla mnie elektryzujący. Wnętrze - to coś, co dla mnie wyróżnia to auto spośród konkurencji. Uwielbiam rozmieszczenie wyposażenia, radia, klimy etc. Podświetlenie w nocy bardzo fajne, klasyczne dla BMW.
Bałem się 1,5, jednak po lekturze forum oraz testach w BMW zdecydowałem się. Powiem tak, jak ktoś potrzebuje auto do sportu - to nie to. Ale jeśli to auto do pracy, ma trzymać spalanie w ryzach i nie być dieslem, przyśpieszyć w razie czego bez problemu to zupełnie wystarcza. Potrafi być też przyjemne na górskiej drodze jeśli przełączymy tryb w sport + sportowa skrzynia. Wtedy tez nie czuć że to 1,5. Jedyny minus to dźwięk przy starcie, nawet nie wiem z czym to brzmienie porównać. Potem już brzmi fajnie ( a to czy z głośników czy spod maski, to kogo to...?)
Bajka, rewelacja. 8 biegowy sportowy automat działa tak, że nie czuć zmiany biegów. Jest szybki, intuicyjny, najlepszy automat jakim jeździłem.
Jeżeli dana firma ma swoją najmocniejszą stronę, to myślę że dla BMW jest to układ jezdny. Jeśli kupujecie nowe BMW, dołóżcie 2 patyki na sportowe zawieszenie, warto.
Nie jest doskonale - to przez wyciszenie, ale o tym poniżej.
Nie wyobrażam sobie zrobić nic lepiej - no może poza systemem z C klasy, gdzie światła i wycieraczki sterowane jest z jednej manetki, po co dwie? Tutaj merc wygrywa, reszta bez zarzutu.
Brak wad.
Co tu pisać? Zależy od gabarytów użytkowników, mam 180 cm/80 kg, żona zgrabna, dzieci malutkie, dla mnie bomba. Dla rodziny o większych rozmiarach lub ze starszymi dziećmi, w bagażniku może zrobić się przyciasno.
Najsłabszy punkt jak dla mnie. W porównaniu do mercedesa katastrofa. Powyżej 140 km/h chce łeb urwać. Trzeba dać muzykę naprawdę głośno żeby tego nie słyszeć. Cóż, muszą coś zostawić, żeby człowiek miał ciśnienie na 5tkę.
Nie wiem, auto nowe, serwisy gratis, spalanie cykl mieszany 7,8. Okaże się po gwarancji.
Zależy czy liczyć na złotówki czy euro. To nie auto na polski rynek, dla zachodniego odbiorcy to auto w średniej cenie 30-50 k euro. Dla nas spory wydatek, a więc wyobrażenia czasem przesadzone. Zwykłe auto o ładnym wyglądzie, doskonałej skrzyni i układzie jezdnym, na pewno da radość z jazdy.
Coś mi świszczy z nawiewu, nie wiem co to, w serwisie jeszcze nie byłem.
Brak, nie spodziewam się przy tym przebiegu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 318i 136KM 100kW [l/100km]

8,1