Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna Facelifting

mat11, 8 lat temu
Silnik 2.0 320i 184KM 135kW
Rok produkcji 2016
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna Facelifting 2.0 320i 184KM 135kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Samochód naprawdę świetny, bo uniwersalny. Autko ma perfekcyjne proporcje i pięknie się prezentuje na felgach 17'', a jeździ jeszcze lepiej niż wygląda. Polecam go wszystkim tym, którzy chcą atrakcyjnego sedana o dobrych właściwościach jezdnych, ale nie lubią przesadnie dużych wozideł którymi ciężko manewrowąć. To za co chyba najbardziej ją cenie to właśnie zgrabne nadwozie, dla mnie bomba.
Co tu dużo mówić, silnik ma prawie 200 kucy, więc osiągi są lepiej niż dobre. Początkowo byłem co prawda nastawiony na 330i, ale na przeszkodzie stanęła oczywiście cena więc pozostałem przy słabszej wersji. W każdym razie mój motor zbiera się znakomicie, nie ma problemu z dynamiczną jazdą na trasie czy z wyprzedzaniem. Szybka jest reakcja na gaz na czym mi zależało. Tutaj BMW spełniło moje oczekiwania w 100%
Manualna sześciostopniowa, nie mam żadnych zastrzeżeń. Pracuje lekko i z bardzo dobrą precyzją.
Prowadzi się pewnie i naprawdę miło, zawieszenie wersji sportline jest utwardzone, ale mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. komfort absolutnie wystarczający. W łukach bardzo przewidywalnie się zachowuje, samochód jest przyczepny. Servotronic też na medal a sportowe fotele zapewniają wygodę.
Wystarczająca, jedynie przy cofaniu mogło by być lepiej, ale czujniki ratują sytuację.
To chyba zależy od tego czym się jeździło wcześniej, ale ja od razu się połapałem, mimo, że to moje pierwsze BMW. System iDrive bardzo intuicyjny, od razu wiadomo o co chodzi, wszystkie przełączniki fajnie pracują.
Nie mam uwag, wszystkie nawiewy działają jak trzeba i w środku szybko robi się ciepło.
W porównaniu do C W204 jest lepiej chyba pod każdym względem, za kierowcą 1,80m pozostaje jeszcze wiele miejsca na nogi. Bagażnik wielki, jak dla mnie nawet zbyt wielki.
Jest cichutko, silnik słychać donośnie tylko przy mocnym wciśnięciu gazu, ale brzmi ciekawie. Na autostradzie przy 130 można rozmawiać swobodnie.
Spalanie jest na właściwym poziomie, ale nie jest to na pewno samochód dla specjalnie oszczędnych.
Wykonanie jak na mój gust bardzo dobre, ale cena mimo wszystko przesadzona. W BMW nie są zbyt skłonni do negocjacji niestety.
Na razie nic.
Auto jeszcze pachnie nowością, na razie nic się nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320i 184KM 135kW [l/100km]

8,2