Lista ocen BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna (52) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Martinio
Limuzyna 2.0 328i 245KM 180kW
mamy w 3ce 4 tryby jazdy. 1 eko - działa, auto mozolnie- komputer pokazuje kierowcy jak jeździć aby ograniczyć zużycie paliwa. jest ok. Zrozumiały nawet dla tych co 3mają gaz jak jadą z górki i bez sensu tracą paliwo. taki bajer ale pokazuje prawde i uczy oszczędnego zużywania paliwa. Comfort zrzuca biegi, nie 3ma obrotów wysoko i również ma wpływ na zużycie i jest ok. Sport i Sport + - tu skrzynia 3ma biegi na obrotach i zużycie paliwa...
~OmO
Limuzyna 2.0 320d 184KM 135kW
Średnie spalanie na dystansie niemalże 30 000 km zapisywane regularnie i liczone z tankowania pod korek na tej samej stacji i jeśli możliwe tym samym dystrybutorze - 5,3 L/100 km. WARUNKI: Jazda głównie w pojedynkę do pracy 50 km w jedną stronę, na trasie krajowej ale szybka, bez korków, świateł itp Jazda głównie w trybie SPORT, jako że to manual to obroty sam reguluję w tym trybie (jak miałem automat to w SPORT wkręcał na wysokie obroty i...
~StefanQuandt
Limuzyna 2.0 320i 184KM 135kW
BMW jest samochodem, który kupuje się raczej sercem niż rozumem. Jeśli naszym celem jest auto możliwie bezawaryjne i najtańsze w eksploatacji, to niestety nie ten adres. Swoje F30 serwisuję w renomowanym, nieautoryzowanym serwisie BMW, ceny nie odbiegają jakoś znacząco od innych marek. BMW jest bardzo popularne na polskich ulicach, stąd łatwa dostępność części, zarówno oryginałów, jak i licznych zamienników.
~Były fan BMW
Limuzyna 2.0 328i 245KM 180kW
Auto pali znacznie więcej niż mógłbyś się spodziewać po 2litrowej benzynce o nowoczesnej konstrukcji. Nie mogłem zejść poniżej 10l w trasie przy umiarkowanej jeździe. W C klasie W204 3.5l V6 spokojnie osiągałem 8.5-9l Wymieniony rozrząd. Poza tym 1 rok bezobsługowej jazdy. Koszty jak na BMW są całkiem akceptowalne. Ale jak na szajs który w zamian dostajesz już niekoniecznie.
~Konrad
Limuzyna 3.0 330d 258KM 190kW
Spalanie bardzo fajne, auto ma 3 lirowy silnik i 258 KM do tego napęd na 4 koła oraz 8 biegowa skrznię automatyczną więc czego się spodziewać, oczywiście średnio auto pali mi 8,5 litra przy spokojnej jeździe we Wrocławiu a i tak jak na Wrocław to super wynik. Auto równie dobrze może palić 10 litrów a i 13 tez jest do zrealizowanie, wszystko zależy od techniki jazdy.
~Adam Ch.
Limuzyna 2.0 320i 184KM 135kW
Spalanie jak na tą pojemność, moc i masę jest bardzo niskie. W mieście pali mi 10,5 litra, a w trasie potrafię zejść nawet poniżej 7 litrów. Dodam, że nie używam systemu start/stop ani nie nie korzystam z eco pro, no nie lubię mułowatości silnika w tym trybie. Dzięki tym systemom, zaoszczędziłbym pewnie jeszcze trochę.
~Bawarczyk
Limuzyna 2.0 320i 184KM 135kW
To nie jest auto dla bardzo oszczędnych kierowców, jednak nie ma również tragedii. Z uwagi na kilkuletni staż rynkowy ceny części oraz robocizna uległa również normalizacji. Spalanie przy spokojnej jeździe da się utrzymać w ryzach. Gdy zaszalejesz, cudów nie będzie.
~Czarnoskrzydly
Limuzyna 2.0 320i 184KM 135kW
Samochód nie wymagał ode mnie jakiegoś większego nakładu finansowego a jeżdżę nim od 8 lat. Ekonomicznie obchodzi się z paliwem jak na swoją klasę. Jedynie wyższe ubezpieczenie względem konkurencji ale to dopłata za BMW. Serwisowanie? Ceny olejów i filtrów bez szału.
~WrednyWWA
Limuzyna 2.0 318d 143KM 105kW
Samochód po przejechaniu 10000 km ze mną, a 31000 w ogóle spisuje się bezawaryjnie- poza obsługą serwisową np. wymianą oleju, nie przeprowadzano żadnych napraw. Niskie spalanie nawet przy bardzo dynamicznej jeździe nie powoduje znaczących kosztów paliwa.

BMW Seria 3 F30-F31-F34 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Sławomir Chrzanowski
Limuzyna 2.0 318d 143KM 105kW
Ekonomia w jeździe znakomita, od początku nie resetuję licznika- pokazuje mi 5,5 litra na 100 km. Odnośnie kosztów serwisowania- hmmmm, serwisuję w autoryzowanej stacji ale z własnymi materiałami, da się przeżyć
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna