Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna

Martinio, 11 lat temu
Silnik 2.0 328i 245KM 180kW
Rok produkcji 2012
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Limuzyna 2.0 328i 245KM 180kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Szukałem auta dla żony. Ona jeździ głównie po miescie. Spalanie ograniczyć można przy rozsądnej jeździe. Ja zasiadam to mam małą wyścigówkę i o to mi chodziło. Na wakacje zmieszczę wszystko co potrzebuję do bagażnika. Jest skrojone ma moje potrzeby. Polecam
Fajne auto. Silnik działa pięknie. chcesz pogonić konie to idzie jak burza. spokojnie pojeździć i zaoszczędzic paliwa to oczywiście da się tym autem to zrobić. W srodku wygodnie , miło dla oka i funkcjonalnie. Bez przepychu głupich przycisków i funkcji . Polecam
Slinik chodzi super. Nie ma z nim żadnych problemów. Daje radę na każde zawaołanie kierowcy. Jeżdzisz wolno - mało pali. Sciśniesz to idzie jak rakieta i wir w baku. Nie słychać go w aucie. Pracuje równo i naprawde nie ma do czego się doczepić.Czuć moc w tym silniku. Jak wdusisz mu maxa to przy odpuszczeniu pedału gazu czuć jak jeszcze na 2 sekundy wyrywa się do przodu. Działa pięknie. 0-100 rakieta. kick - dow przy 140 wbija w fotel i ciągnie jak bęzynka do 7 tyś. Aż miło ;)
Skrzynia 8 biegów. Spokojna jazda - działa ok , nie czuc zmiany biegów. Szybsza jazda - czuć takie tąpnięcia na całym aucie. Drobne bo dorbne ale czuję. Sport i ciszniesz na maxa tu tez miło nie czuć zmiany, działa perfekcyjnie. Uważam, że skrzynia jest super. Jeżdzę czasem DSG i ta skrzynia jest super wzorcowa w porównianiu z BMW. Fakt , że koszty tańsze w BMW bo DSG co 60 tys wymiana oleju i duży koszt - udało mi się w Krakowie w dobrym serisie automatów wymieniać za 500 zł olej i nie ma tragedii jak w salonie za 1000. W BMW nie ma wymiany oleju. Bez obsługowa. Zmiana trybu jazdy odczuwalna i idealna czy to sport czy sport +. idealne. Komfort działa naprawdę dobrze i czuć tak jak w DSG , że nie męczy silnika tylko zrzuca biegi i działą przy niskich obrotach. Super. Mam łopatki w kierownicy - perfekcja ;)
na suchym kleji się do nawierzchni;) Na mokrym również ale sam od siebie uważam bo napęd na tył. Przy ruszaniu na mokrej nawierzchni odrywa się bestia jak depniesz ;) Komfort idealny. Trochę taki wybujany samochód na naszych drogach - niczym mercedes S klasa. Ale 140 km/h w zakrętach na S7 w strone myślenic żaden problem. Idzie nawet 180 i czuć , że się trzyma drogi. Wiarygodne dla kierowcy zawieszenie i cały układ jezdny.
Widoczność poprawna dla kierowcy. Nie ma problemów z tyłem czy przodem. Wspomaganie czujnikami w mieście to standard i działa wszystko OK. Nie ma do czego się doczepić. Jest poprostu idealnie.
Kierownica super. 3 ma się w dłoni tak jak powinna. fotele z przodu jak i z tyłu ok. Naprawdę wygodne. zmiana muzyki, biegów , nawigacji, radia itp jest naprawdę intuicyjna i możesz wybierać czy robisz to idrivem , w kierownicy czy też narmalnie standardowo z deski kokpitu. 3 opcje na każde zmainy. Jest bardzo przyzwoicie. Wszystko na swoim mijejscu. Oczywiście jedyny ból to kasa w salonie za dodatki ;)
Działa idealnie. Co tu pisać. Chłodzić chłodzi na każde żądzanie. Działa tak samo ogrzewanie. Wentylator chodzi cicho i z dużą kulturą. nie ma świstów, wycia sylko nawiew i pomrók wentylatora w kokpicie. Lusterka automatycznie podgrzewane. Wycieraczki i szyba tylko na przycisk ;) jest ok.
Aj te 3ki ;) F30 jest duża w porównaniu z innymi rocznikami. Naprawdę można w środku porównać ją do wymiarów skody octawii , która jest duża. Bagażnik wystarczający. pod \"podłogą\" duży schowek. Mi wsytarczy na rodzinę 3 osobową.
jest ok. przy 180 rozmawiasz normalnie bez unoszenia się. nie słychać również naszych dróg. Większość to beston asfaltowy lub szorstka SMA. Dlatego jest dobrze z wyciszeniem.
mamy w 3ce 4 tryby jazdy. 1 eko - działa, auto mozolnie- komputer pokazuje kierowcy jak jeździć aby ograniczyć zużycie paliwa. jest ok. Zrozumiały nawet dla tych co 3mają gaz jak jadą z górki i bez sensu tracą paliwo. taki bajer ale pokazuje prawde i uczy oszczędnego zużywania paliwa. Comfort zrzuca biegi, nie 3ma obrotów wysoko i również ma wpływ na zużycie i jest ok. Sport i Sport + - tu skrzynia 3ma biegi na obrotach i zużycie paliwa rośnie ale radość z jazdy - przepiękne ;) Krótko opiszę swoje doświadczenia z zużycia paliwa. Trasa- sokojna jazda nawet do 140 km/h tryb eko lub comfort - 7 litrów a ci co potrafią jeżdzić i przewidywać na drodze zachownia innych mogą spokojnie zejść do 5-6 litrów. Dla mnie to było miłe zaskoczenie. Na baku 700 - 900 km. dodatkowo tryb eko ogranicza wydajność klimy! Miasto 10 litrów palne na odczepne jak chodzi klima, słucham muuzyki nie nie patrzę na zurzycie. Idzie zejść do 8. Disel w mieście też łyknie 10 litrów dlatego zdecydowałem się na benzynkę. Szybka jazda - nie wiem bo wir w baku i idzie nawet ze 30 litrów ;) ale jak się przyspiesza 5,9 sekund do 100 to co się dziwić ;) coś za coś . Tak rakieta z tego auta. wbija w fotel ;)
Drogie auta. Nie ma co ukrywac , że można za 50 - 70 tyś taniej kupić również dobre auto. Ale : bmw nie traci tyle na wartości co inne auta. łatwo sprzedać auto jak się dba i serwisuje. Pakiet serwisowy ( 3 serwisy ) w cenie i gwarancja na całą Europę. Jakość materiałów , wykończenie i wygląda auta warte tych pieniędzy.
na razie dziła wszystko ;)
nic nie mogę naposać bo nie było usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 328i 245KM 180kW [l/100km]

8,2