Ocena kierowcy - BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring Facelifting

Salami Dębickie, 7 lat temu
Silnik 2.0 320d 190KM 140kW
Rok produkcji 2016
BMW Seria 3 F30-F31-F34 Touring Facelifting 2.0 320d 190KM 140kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry samochód. Najlepszy jaki dotąd posiadałem. Daje mnóstwo frajdy na co dzień. Cały czas szukam pretekstu, żeby gdzieś pojechać. W ciągu miesiąca już zrobiłem 7.000 km :-) Mówiąc szczerze, według mnie ma tylko jeden słaby punkt: jest zbyt słabo wyciszony, przy dużych prędkościach jest jak w odkurzaczu.
Doskonale pracuje. Elastyczność doskonała. Bardzo dobrze działa wybór trybu pracy samochodu. Przy dynamicznej jeździe średnie zużycie paliwa przy tym przebiegu (w tym 2000 docierania) 7,6l (passat b8 tdi 190KM - 12l). Pewnie ciekawiej byłoby mieć 330i w tej cenie, ale ważna jest dla mnie ekonomia na co dzień. Nie potrafię jeździć ekonomicznie, ale też nie lubię często tankować.
Absolutna rewelacja. Przez wiele lat myślałem i słyszałem, że DSG to cud, ale ta skrzynia wymiata. Kultura pracy doskonała, zero szarpania, zero zastanawiania się. 10/10.
Nic mądrego tutaj nie wymyślę. Wszyscy wiedzą. Neutralność i łatwość prowadzenia wcześniej dla mnie niewyobrażalna. Konkurencja nie daje takich doznań.
Do przodu i w lusterkach super. Do tyłu - bywało lepiej. Doddatkowo kamera cofania trochę w dziwny sposób pokazuje obraz, takie rybie oko.
Absolutna rewelacja. Uwielbiam. Wszystko jest logiczne i pod ręką. Obsługa systemu audio i nawigacji najlepsza w tej klasie. Intuicyjnie nauczyłem się obsługiwać w godzinę. Bardzo serdecznie polecam hifi harman/kardon i head up display. Jestem pzyzwyczajony do cyfrowego wsaźnika prędkości, stąd konieczność HUD w wyposażeniu.
Nie rozumiem za bardzo jak działa klimatyzacja i nie potrafię jej jakoś sensownie ustawić. Nie miałem czasu o tym poczytać w instrukcji. W rezultacie w samochodzie jest albo duszno, albo zimno.
Przestrzeni jest tyle ile się spodziewałem. Dla rodziny 2+1 jest bardzo komfortowo. Oczywiście nie muszę już wozić wózka dla dziecka.
Tu jest mały dramat. W mieście i przy niskich prędkościach nie ma tego problemu. Przy prędkościach autostradowych i że tak powiem powyżej - jest bardzo głośno.
Koszty paliwa stosunkowo niskie. Myślę, że nie jest sztuką zejść ze średnim spalaniem do 5 litrów. Reszta też dobrze. Pakiet serwisowy w komplecie :-)
Przy aktualnym upuście oferta BMW jest najlepsza cenowo/najtańsza w porównaniu z bezpośrednią konkurencją. Z punktu widzenia kierowcy i fanu jaki daje auto - 3er ma najlepszy wskaźnik, nawet bez upustu cenowego.
nic
nic