Lista ocen BMW Seria 5 E28 (28) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech
Sedan 520 i 129KM 95kW
Silnik o pojemności 2000 i mocy 128 km na wtrysku spisuje się bardzo dobrze.Nie bierze oleju,chyba że się szybko jeździ.Kultura pracy jest bardzo wysoka.Silnik pracuje cicho i spokojnie.Elastyczność i osiągi są bardzo dobre.Prędkość maksymalna jest wysoka przez co spokojnie na autostradzie można rywalizować z nowszymi samochodami.Przyśpieszenie jest dobre lecz żeby na prawdę można było poszaleć trzeba mieć większy silnik.Silnik jest niezawodny...
~Makowsky
Sedan 520 i 125KM 92kW
Kupiłem auto w stanie, hmmm... Takim sobie. Silnik niestety po około 2000 przejechanych kilometrów nadawał się do generalnego remontu. Na szczęście można znaleźć jeszcze te jednostki w przystępnej cenie, w celu wymiany co też uczyniłem. Wymieniłem przy tym świece, przewody, rozrząd i olej. Chodził jak trzeba, jednak mimo fajnego, charakterystycznego brzmienia brakuje mu trochę mocy i na myśl przychodzą takie słowa jak: swap, czy zamiana....
~Kuba
Sedan 528 i 184KM 135kW
Silnik o pojemności 2.8 spisuje się świetnie.Ma rewelacyjny dźwięk,pięknie wkręca się na obroty.Prawie wogóle nie bierze oleju chyba że będzie się ostro jeździć.Przy ekonomicznej jeździe silnik nie spali dużo benzyny.Ogólnie silnik jest świetny i nie przejmuję się tym że mi dużo spali bo jazda nim i słuchanie dźwięku sześcio cylindrowego silnika to dla mnie sama przyjemność.
~Jokan
Sedan 524 td 115KM 85kW
Na wolnych obrotach cichutko cyka. Głośny zaraz po rozruchu(zimny silnik) Elastyczność bardzo dobra. Mógłby byc mocniejszy(stosunek masy do mocy) choć jest wystarczajaco dobrze. Rozruch w zimie bez problemowy.(pod warunkiem dobrze działających świec żarowych)
~misiek_rakieta@o2.pl
Sedan 520 i 129KM 95kW
Bardzo elastyczny. Całkowicie bezawaryjny, bezobsługowy, jak zadbasz odpłaca się długą i bezproblemową eksploatacją. Dobrze znosi gaz (ponad 100tys. przejechane) ale musi być odpowiednio wyregulowany, najlepiej zamontować BLOS, autko odzyskuje stracone KM.
~Pablo
Sedan 524 td 115KM 85kW
Czuć rewelacyjny moment obrotowy, ale do 2,5 tys obrotów auto jest dość ociężałe. Powyżej tej granicy, gdy ´załączy się´ turbo, zaczyna być bardzo przyjemnie...
~Ząbek
Sedan 518 90KM 66kW
wiadomo, że nie ma takiej kultury jak "szóstka" ale jest naprawde ok.muszę przyznać jak na 1.8 w takiej budzie to potrafi jeszcze sporo.teraz zrobiłem sobie remont silnika.
~bachus@bmw-pomorze.com
Sedan 520 i 125KM 92kW
kultura pracytej rzędowej szóstki potrafi podniescwłos na bacznośc. piekny dzwiek. dobrzejezdzi,mógłby miec 15 - 20 Km wiecejale seryjne 125 i tak bdb radzi sobie z buda:)
~Kowal.$$
Sedan 524 td 115KM 85kW
to auto jest cudowne, zazynam je od 3 lat a silnik nadal daje rade, najmniej 30atm na 1 z 6 garow, cicho chodzi i niesamowicie elastyczny
~Vincent5
Sedan 518 i 105KM 77kW
Silnik o wysokiej kulturze pracy i dużej niezawodności. Na dziś dzień osiągi nie robią wrażenia ale kiedyś nie było się czym wstydzić.