Lista ocen BMW Seria 5 E34 Sedan (150) - Ergonomia

Na liście zabraknie 277 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Beowulf
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Doskonała! Kokpit skierowany do kierowcy a nie \"dla wszystkich\" - tak powinny być konstruowane wszystkie auta (niestety chyba tylko w BMW odkryli ten wynalazek). Przełączniki są dokładnie gdzie trzeba i dostępne bez wysiłku (może poza przyciskiem świateł awaryjnych, znajdującym się za lewarkiem zmiany biegów - ale tylko w Polsce ma on inne zastosowanie niż sygnalizowanie awarii ;)) Bagażnik jest nieco przymały, choć od bólu da się...
~Grzegorz
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Jak dla mnie brakuje tylko uchwytu na kubek. Wszystko jest pod ręką. Można bardzo szybko przyzwyczaić się do układu przycisków, przełączników, suwaków i innych pokręteł :)Nie ściągając ręki z podłokietnika można bez problemu zmieniać biegi. Jedynie umiejscowienie, położenie pasów z tyłu zawsze zaskakuje pasażerów :) Są...\"na odwrót\", wychodzą ze środka kanapy, a zapinają się przy drzwiach.
~Jarek
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Chyba najsłabsza strona tego auta - przyciski na komputerku bardzo małe, ciężko trafić, tak samo jak z przyciskami od podgrzewania foteli, również kiepsko rozwiązane sterowanie nawiewem (zamiast pokrętła suwaki). Za to na plus uważam umieszczenie przycisków od sterowania szybami na środkowym tunelu, moim zdaniem jest to dużo wygodniejsze niż przyciski w drzwiach tak jak jest to w większosci aut.
~Piotrr
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Świetna ergonomia, jedyne czego mi brakuje to foteli sportowych lecz ich cena zdecydowanie nie jest na studencki portfel. Idealnie zaprojektowany kokpit, wszystko jest intuicyjne i funkcjonalne. W zwykłych fotelach brakuje podparcia lędźwiowego, co stało się popularniejsze już w nowszych autach. W aucie czuję się dobrze, plecy nie bolą nawet po dłuższych trasach.
~Ronaldo
Sedan 540 i V8 286KM 210kW
Tutaj bez wątpliwości. BMW powinien stanowić odnosnik, wzór dla wszystkich konstruktorów aut. Ergonomia na rewelacyjnym poziomie. Wszystko, czego sobie człowiek zażyczy-pod ręką i bardzo czytelne. No moze jeden, jedyny minusik w porównaniu z autami obecnych generacji - brak uchwytów na napoje. Ale jak dla mnie to nic, bo i tak nie uznaję konsumpcji w swoim wozie:)
~Kiedyś WR 73030. Obecnie rower - po taniości :D
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Panel pokręteł zwrócony do kierowcy. Wszystko pod ręką. Regulacja foteli też bez zastrzeń - początkowo nawet zbyt wiele do zaoferowania :-). Kierownica regulowana \"od siebie, do siebie\". Mnie to w zupełności wystarczało. Bardzo podobał mi się nazwijmy to \"ekonomizer\" czyli zegar pokazujący aktualne chwilowe spalanie. Również dawał do myślenia...
~Jychu
Sedan 525 tds 143KM 105kW
Tutaj BMW dało popis nie do pobicia! Wzór ergonomii, wszystko na swoim miejscu, wszystko poukładane z głową, z przemysleniem! Nie ma problemu z szukaniem czego kolwiek. wszystko jakby pod ręką, konsola skierowana na kierowcę, oj jak ja to lubie! W dodatku plastyki jakosci bardzo wysokiej, raczej nic nie trzeszczy, nie puka, jedynie nie oryginalne radio :)!
~hohowski@poczta.onet.pl
Sedan 525 tds 143KM 105kW
Z przodu jest tak mało miejsca, że jest to tragedia mam 174 cm wzrostu i głową zawadzam o dach. Facet z wagą około 100 kg nie mieści się ani za kierownicą ani obok jako pasażer z tyłu troszkę lepiej ale ogólnie to tragedia jest z miejscem z przodu. Auto jest potężne ponieważ ma potężną komorę silnika ale niestety kosztem przednich pasażerów.
~Marcin gg 9948857
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
jeżeli dobrze wyposażone auto to jest bardzo przyjemnie, podgrzewane fotele, klimatyzacja, elektryka, podłokietniki to cechy na pewno "na plus". Da się jednak zauważyć, że wnętrze jest troche z poprzedniej epoki, ale to przecież nie jest nowe auto. Generalnie jest dobrze, materiały przyzwoitej jakości.
~Kamil
Sedan 524 td 115KM 85kW
Mimo, że auto było zaprojektowane ponad 20 lat temu, to jest to jednak BMW i wszytsko jest jak najbardzie na miejscu. Jedyne do czego trzeba się przyzwyczaic to np w mojej wersji podłokietniki troche przeszkadzają przy właczaniu podgrzewania siedzeń, ale idzie się przyzwyczaic.
BMW Seria 5 E34 Sedan