Lista ocen BMW Seria 5 E34 Sedan (200) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 227 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ronaldo
Sedan 540 i V8 286KM 210kW
Ja, jak większość użytkowników e34 540, mam auto z automatem. U mnie skrzynia pracuje bez zarzutu- płynna zmiana, bez szarpania, nawet w trybie sport z wkręcaniem do czerwonego pola skrzynia nie protestuje i ładnie wrzuca poszczególne biegi.Podobno pojawia się w tej skrzyni problem ze wstecznym, ale ja go nie mam. Zresztą uważam, ze prawidłowo użytkowany (tzn. zmiana z Drive na Rear tylko przy pełnym zatrzymaniu i niewymienianie oleju w...
~Grzechotnik
Sedan 520 i 129KM 95kW
Ciągnie najlepiej w zakresie 4-4,5 tys obrotów i to są optymalne obroty przy których należy zmienić bieg. Dla bardziej ekonomicznej i stateczniejszej jazdy biegi można zmieniać już przy 3 tys, choć silnik ma dość mocy by pociągnąć samochód gdy zmianę zrobimy nawet przy 2-2,5 tys obrotów. Do wyprzedzania w warunkach drogowych najlepszy jest bieg trzeci i czwarty, bieg piąty pozostawmy tylko na autostrady albowiem jadąc na piątym biegu z...
~Beny
Sedan 520 i 129KM 95kW
Auto 25 letnie - gdy je kupiłem kilka lat temu skrzynia jeszcze pracowała dobrze chociaż już było ją słychać. Zmiana biegów bardzo płynna i wmiarę szybka. Teraz niestety już gra i czuć zużycie synchronizatorów 1 i 2 biegu. Ważne jest aby DOKŁADNIE sprawdzić jaką masz skrzynię i jaki ma być tam olej - były wersje manualnej które zalewało się ATF\'em. Używaną sprawną skrzynię można znaleźć za 250zł
~Marcin gg 9948857
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
na 2 biegu do 100km/h, na 3 biegu do 150km/h, na 4 około 190km/h - sprawdzałem tylko raz na czwórce więc nie pamiętam :) W swoim aucie przy zimnym silniku czułem opór w trakcie zmiany biegu z 1 na 2, ale jak silnik troszkę sie rozgrzał to wszystko było OK. Pewnie jakaś drobna usterka. Ogólnie to dobra skrzynia biegów, praca lewarka zmany biegów równiez dobra.
~marcinkolnik1
Sedan 525 tds 143KM 105kW
nie najlepiej bardzo dlugo trzyma obroty zamiast zrzucac na nizzszy bieg i z miejsca jak mol mimo ze na obrotom 2800rpm to przy starcie nie czuc tych 143km po ruszeniu juz dobrze ale zeby fajnie jezdzil to caly czas na trybie sport 5 bieg automatu zbyt czesto redukuje na 4 w porownaniu do skrzyni autom merca to zupelna porazka no i zuzycie paliwa idzie w gore bo skrzynia do dupy
~hohowski@poczta.onet.pl
Sedan 525 tds 143KM 105kW
mam skrzynię automatyczną pięciobiegową. W mieście chodzi idealnie ale po polskich drogach nie daje się jeździć na piątym biegi przy niewielkim naciśnięciu na gaz redukuje bieg na niższy. Przy dziewiędziesięciu zawsze rozłącza napęd (jest sprawna i tak jest w każdym auciez tej serii) i potem od nowa trzeba rozpędzać auto aby z wielkim trudem wpadła piątka przy jakichś 120 km/h
~Piotrek
Sedan 525 tds 143KM 105kW
Moje autko posiada skrzynie automatyczna wiec duzy komfort w miescie jak i na dlugich dystansach a to bylo moim priorytetem...skrzynia ktora nie wymaga zadnej ingerencji ma jednak pewne minusy ale to ze wzgledu na wiek tzn.nie jest tak dobra jak w nowszych modelach i dziwnie "zrzuca"biegi podczas wyprzedzania ponizej 120km/h pozatym rewelacja
~Kiedyś WR 73030. Obecnie rower - po taniości :D
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Nie wymieniałem oleju i poprzedni właściciel raczej też nie i mimo tego żadnych problemów. Temeratura oleju nie wpływała na pracę przekładni. Biegi wchodziły pewnie. Wielki plus za synchronizację wstecznego - typowo bawarskie podejście do komfortu kierującego :-). Wymienione dwie poduszki skrzyni - coś ok. 40 pln sztuka, marki nie pamiętam.
~Jacek
Sedan 520 i 24V 150KM 110kW
Dobrze zestrojona mimo to jedynka jest za "krotka" a z 2 za wolno synchronizuje sie przelanczajac na 3. Pozostale biegi sa ok. Doskonala jest 5 - w Niemczech na autostradzie ponad godzine mozna jechac 220 / h a skrzynia i olej nie przegrzewaja sie. Silnik ma wtedy 6000 obr/min a spalanie to 14/100. Inzynierowie z BMW dobrze wykonali prace :)
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E34 Sedan
14,4
13,9
~Daniel
Sedan 525 i 24V 192KM 141kW
Manualna skrzynia 5 biegowa, chodzi bez najmniejszych zarzutów, biegi zmienia się łatwo oraz " pewnie " nie wiem jak to określić jeździłem Vagami, francuzami, oplami itd, ale żaden z nich nie miał tak dobrej skrzyni jak BMW, nie chodzi może ona najpłynniej i najlżej ale jednak dla mnie jest idealna
BMW Seria 5 E34 Sedan