Lista ocen BMW Seria 5 E34 Sedan 525 tds 143KM 105kW 1991-1995 (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcinkolnik1
Sedan 525 tds 143KM 105kW
nie najlepiej bardzo dlugo trzyma obroty zamiast zrzucac na nizzszy bieg i z miejsca jak mol mimo ze na obrotom 2800rpm to przy starcie nie czuc tych 143km po ruszeniu juz dobrze ale zeby fajnie jezdzil to caly czas na trybie sport 5 bieg automatu zbyt czesto redukuje na 4 w porownaniu do skrzyni autom merca to zupelna porazka no i zuzycie paliwa idzie w gore bo skrzynia do dupy
~hohowski@poczta.onet.pl
Sedan 525 tds 143KM 105kW
mam skrzynię automatyczną pięciobiegową. W mieście chodzi idealnie ale po polskich drogach nie daje się jeździć na piątym biegi przy niewielkim naciśnięciu na gaz redukuje bieg na niższy. Przy dziewiędziesięciu zawsze rozłącza napęd (jest sprawna i tak jest w każdym auciez tej serii) i potem od nowa trzeba rozpędzać auto aby z wielkim trudem wpadła piątka przy jakichś 120 km/h
~Piotrek
Sedan 525 tds 143KM 105kW
Moje autko posiada skrzynie automatyczna wiec duzy komfort w miescie jak i na dlugich dystansach a to bylo moim priorytetem...skrzynia ktora nie wymaga zadnej ingerencji ma jednak pewne minusy ale to ze wzgledu na wiek tzn.nie jest tak dobra jak w nowszych modelach i dziwnie "zrzuca"biegi podczas wyprzedzania ponizej 120km/h pozatym rewelacja
~Roughrider
Sedan 525 tds 143KM 105kW
Zero problemów, choć udało mi się złamać dźwignię zmiany biegów i po założeniu nowej potrafi wyskoczyć dwójka ale wcześniej było ok, więc nie winie za to auta, lecz mechaników. Przełożenia bardzo dobrze dobrane do charakterystyki pracy silnika.
~darson@vp.pl
Sedan 525 tds 143KM 105kW
mam automata. faktem jest, że poniżej 90km/h piątką nie chce jechać, czwórka mało używana, rozpędza się praktycznie na trójce, nieprawda, że piątka włącza się powyzej 120 km/h u mnie spokojnie wchodzi poniżej 100 km/h ale jak się rozgrzeje
~marcin
Sedan 525 tds 143KM 105kW
automat 5. Musi pracować bez szarpnięći. NIe słszałem jeszcze żeby ktoś napraawił automata w bmw i skrzynia wytrzymała dłużej niż rok. Pozatym naprawdę świetna.
~waldo1@box43.pl
Sedan 525 tds 143KM 105kW
super sprawa czerwony olej w manualu BMW: na dworze mroz a lewarek chodzi leciutko !!! podoba mi sie tez nie spotykana w innych markach synchwonizacja wstecznego
~Jychu
Sedan 525 tds 143KM 105kW
Skrzynia jest perfekcyjnie zestrojona, nie ma najmiejszych problemow z załączeniem biegów, jedyna mała wada to wsteczny przed jedynką!
~adam
Sedan 525 tds 143KM 105kW
troszke toporna, raczej nie dla kobiety, twardy pedał sprzęgła, takie typowe męskie auto (czołg)
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E34 Sedan 525 tds 143KM 105kW
~pawelderlatka@wp.pl
Sedan 525 tds 143KM 105kW
w czsie jazdy mało wyczuwalna zmiana biegów, niestety odczuwalne szarpnięcie przy przełaczeniu z P na D lub R
BMW Seria 5 E34 Sedan