Lista ocen BMW Seria 5 E34 Touring (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof Smoliński
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
W moim aucie mam automata i muszę przyznać, że jest na prawdę dobry. Zero szarpnięć, dwa tryby sportowe i komputer dostosowujący przełożenia do stylu jazdy kierowcy. Na prawdę bardzo dobry automat, byłaby piątka gdyby miał tiptronic. Uwaga: ta opinia byłaby skrajnie odwrotna, gdyby skrzynia miała czarny korek wlewu oleju! O co chodzi? O to, że skrzynia z zielonym korkiem wlewu oleju jest dożywotnia i nie trzeba wymieniać w niej oleju....
~Adam
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Automat do tego silnika pasuje jak ... do buta. Nie polecam wrogom. Samochód stan igła, zero śladów zużycia, w 2006 kompletny remont skrzyni, a po 20000 km, 3 lata później skrzynia znów w rozsypce. Tyle dobrze że wsteczny jeszcze działał, więc można było zjechać na pobocze i nie dotać mandatu za parkowanie na środku jezdni.
~Hadesmat
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Też 5-. Jedynka mogłaby być troszkę krótsza, samochód byłby bardziej zrywny. Biegi wchodzą lekko. Ogolnie bez większych zarzutów. Wyprzedzanie? "trójka" i w pedał. Po prostu rakieta. Trzeba sie tylko przyzwyczaić do wstecznego, bo można na światłach pojechać do tyłu.
~Igor
Touring 1.8 518i 115KM 85kW
Skrzynia genialna. Biegi wchodzą bez problemów. Chwała konstruktorom za synchronizowaną jedynkę i wsteczny oraz ustawienie ich koło siebie, przydaję się zimą, można bardzo szybko rozbujać autko które wyjeżdza z każdego śniegu
~Sławcio 525tds kombi
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Zmiana biegów bardzo precyzyjna, natomiast dobrane przełożenia wg mnie fatalne (najlepsza jest 3ka i 4ka, reszta do kosza). Najlepszym rozwiązaniem byłaby skrzynia 6cio biegowa z mądrze zaprojektowanymi przełożeniami.
~Deacon
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
mam automata, w polaczeniu z tym silnikiem jest super ale auto troche traci na przyspieszeniu. skrzynia nie lubi ruszania z piskiem spod swiatel i innych tego typu wariactw. podstawa to regularna zmiana oleju i filtra w skrzyni.
~maciekBMW525tds
Touring 2.5 525tds 143KM 105kW
Ja mam wersje z manualna skrzynia biegow i do 5.5 tys obrotow na minute da sie krecic. Jedyna wada to trzeba w tym sieslu jezdzic na niskich obrotach bo tylko benzyny lubic wysokie obroty.
~ROBERT
Touring 2.5 525i 192KM 141kW
Czas zadać kłam obiegowej opinii, że automaty się psują, nic bardziej mylnego. Jeżeli pilnuje się wymiany oleju i filtra, nic złego się nie dzieje. Zmiany biegów...poznaję po tym, że spadają obroty.
~boberko
Touring 2.5 525i 192KM 141kW
22 letnia skrzynia biegów, która przerzuca lepiej niż 11 letni Superb. Genialna reakcja na pedał gazu oraz kick down. Jak na razie po 1 serwisie olejowym 0 problemów.

Usterki BMW Seria 5 E34

BMW Seria 5 E34 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Fajniax
Touring 2.0 520i 150KM 110kW
W moim egzeplarzu 2 ka nie wchodzi dobrze i drązek ma luzy,ale jest to podobno do załatwienia poprzez,wymianę tulejek w mechaniźmie zmiany biegów,oleju w skrzyni.
BMW Seria 5 E34 Touring