Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Touring

Grzesiek, 11 lat temu
Silnik 2.0 520i 150KM 110kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 5 E34 Touring 2.0 520i 150KM 110kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Inne : komfort i solidnosc to auto ma dusze jak masz zadbane to go kochasz a jak zajechane to nienawidzisz. od zaniedbanego wolalbym seicento bo mnie problemow
najlepsze auto jakie mialem, a mialem juz 30 samochodow w roznych przedzialach cenowych od 1000 do 30000zl na drozsze mnie nie stac;p poki co. mega komfortowne wrecz luksusowe mam wersje indywidual z granatowym srodkiem skora i klimatronikiem. niezawodne, pakowne, tanie w utrzymaniu i co najwazniejsze nie traci na wartosci ani zlotowki, baaaaaa cena bedzie rosnac za zadbane egzemplarze bo jest to kultowa bemka tylko jeszcze reszta jezdzacych zlomow musi trafic na zlom;p
silnik zimny przez pierwsze 5 sekund wydaje nie przyjemny dzwiek traktora-regulacja hydropopychaczy, pozniej jest super. jezdze na pelnym syntetyku i wymieniam co 15tys. km bez uzupelniania. w tym okresie auto spala 1 l oleju czyli mam na miarce poziom minimum. brak jakichkolwiek falowan obrotow i tym podobnych nieprzyjemnosci.
skrzynia dziala perfekcyjnie, w nagrode wymienie jej olej na zime, bo jeszcze nigdy tego nie robilem a jak wiadomo w mrozy zgestniej i bedzie wszystko ciezej chodzic
hmmm powiem tak w zawieszeniu nic mi sie nie tlucze niby jest fajnie;p ale, no wlasnie to ale- auto mi plywa co mnie irytuje. dodam ze mam z tylu zawieszenie nivo, czyli hydrauliczne zawieszenie polaczone ze wspomaganiem kierownicy. planuje wymienic plyn na ch 11 zielony moze sie poprawi a jak nie bede zmuszony wymienic na klasyczne koszt okolo 1000zl takie z wyzszej polki. przod napewno wymienie bo mi auto nurkuje przy hamowaniu.
slupki przeszkadzaja i chyba tyle, auto dlugie wiec cofa sie jak busem na lusterka
super, po za wielka kierownica zeby nie poducha to bym ja wyrzucil.
jak szyby zaparuja klimka i po doslownie 10sek darmo szukac pary w aucie. w zimie gorzej auto sie grzeje dobre 10min i to po wymianie chlodnicy, termostatu i plynu
super auto dopasowane, z przodu sie czuje jak kokpicie samolotu:) po rozlozeniu siedzen mam 190cm idealnie plaskiej podlogi mozna spac na materacu pod kolderka w dlugiej trasie:)
auto do 120 jest fantastyczne pozniej brakuje oplywowych ksztaltow;/
auto przerobilem na gaz 3200zl sekwencja-ekstra sprawnosc. na benzynie mi palila srednio 11,5 na gazie 13-15,5
nie ma sobie rownych bo mb 124 bije na glowe silnikami, blacharka i wyposazeniem, chyba ze kogos bawia mercedesowskie klekoty o o siagach poloneza. wiecej konkurentow nie posiada bo audi 100 to inna grupa docelowa
nic jeszcze nie zawiodlo to i nie bede sie rozpisywal
auto sie nie psuje tylko zuzywa, a ja wymieniam cale podzespoly place raz za robocizne i mam z glowy na lata. np. koncza mi sie klocki z tylu to wymieniam klocki, tarcze, szczeki i plyn ham. wtedy wiem na czym jezdze. taki zestaw bedzie kosztowal 600-700zl ale mam z glowy na 100-120tys km a jak zaloze na stare zniszczone tarcze 30tys i duzo slabsza skutecznosc i za robote trzeba placic 4 razy;p

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 520i 150KM 110kW [l/100km]

11,5