Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E34 Touring

maciekBMW525tds, 14 lat temu
Silnik 2.5 525tds 143KM 105kW
Rok produkcji 1996
BMW Seria 5 E34 Touring 2.5 525tds 143KM 105kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny, silny silnik.
Wedlug mnie samochod uwagi, czasu i moze wkladu finansowego. Po zrobieniu wszystkiego na najlepsze za pierwszym razem nietrzeba nic robic przez kilka lat. Bardzo goraco polecam auto.
Silnik po zamontowaniu aluminiowego kolektora ssacego i metalowej pompy wodnej pracuje idealnie.
Ja mam wersje z manualna skrzynia biegow i do 5.5 tys obrotow na minute da sie krecic. Jedyna wada to trzeba w tym sieslu jezdzic na niskich obrotach bo tylko benzyny lubic wysokie obroty.
Uklad jezdny to poprostu marzenie. Jedzie sie jak statkiem po morzu delikatnie, bardzo BMW jest zwrotna no i przede wszystkim do wyprzedzania to najlepsza.
Widocznosc bardzo dobra (6+). Najbardziej nie widac tylnego bagaznika. Ale lepsza taka widocznosc jak w Ford Mondeo w wersji Sedan.
Klimatyzacja chodzi jak nalezy ale po bardzo dobremu wyczyszczeniu, odgrzybianiu i napelnieniu klimatyzacji. Bardzo dobrze chodzi ale jest tylko klimatyzacja reczna bo niema co sie dziwic ale to jest E34 a nie E39.
Z przodu przestrzeni jest bardzo duzo. Z tylu troszeczke mniej ale jak sie wybieralem w 1000 km trase to pasarzerowie nie mieli problemow i do tego jechalismy w piatke.
Wyciszenie jest idealne ale po prostej drodze. Silnik (TDS) ryczy bardzo glosno ale ja to lubie niewiem jak inni.
Zuzycie paliwa jak na taki duzy silnik to jest bardzo male. 43 KM wystarcza dla przecietnej osoby. Na autostradzie 6.7L/100 km przy 200 km/h. Przeglady nie sa az takie strasznie droie jak na tego typu samochod. Napraw jest niewiele (wymiana oleju, opony no i tankowanie). W mojej BMW wymienilem wszystkie czesci z najwyzszej polki, niektore nawet kupilem w Monachium w salonie BMW osobiscie.
Zeby taki samochod wystarczy miec do 10.000 zl i mozna kupic naprawde zadbany i ekonomiczny egzemplarz.
Niema ten samochod procz wymiany oleju, opon zadnych innych usterek.
Ten samochod niema wedlug mnie powaznych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 525tds 143KM 105kW [l/100km]

7,9