Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

matek5377, 14 lat temu
Silnik 2.0 520i 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
BMW Seria 5 E39 Sedan 2.0 520i 150KM 110kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Super wybiera nierówności.
Zawieszenie : prawy przedni wahacz
Auto ma piękną linie,klasyczną dla BMW.Piękne jest to jeśli jadę i poprzedzające auto mi zjeżdża po to abym go wyprzedził i nie mówie tu z cwaniactwa tylko to jest piękne ludzie przecież też nie zjeżdżają mi bo się boją tylko wiedzą,że mają do czynienia z porządnym autem(może myślą ,że pod maską drzemie jakiś \"wielki potwór\"),chcą pooglądać,nawet jeśli auto ma 12 lat.Auto mi się bardzo podoba ,ale nie bardziej niż A6,ktore miałem ,było nowsze itd ale musiałem sprzedac z powodów finansowych.Polecam to auto,ale nie ściągajcie z zagranicy więcej złomu niż teraz jest.Jak nie raz przeglądam oferty w internecie www.otoMoto.pl i allegro.pl i tak dalej,to aż się serce kraje,co gnojki ze wsi robią z tymi autami,przecież jak widze te pseudotuningi to płakać mi się chce,po pierwsze nie jestem fanem tuningu,a zwałsza limuzynu i to w dodatku BMW.Tuningujcie sobie Golfy,a nie takie pożadne auta.To auto powinno być takie jakie wyjechało z salonu.Nie mówiąc już o egzemplarzach powypadkowych.Cwaniaczki jakieś piszą,że auto jest bezwypadkowe.Nie ma spryskiwaczy,a ma ksenony,Ci co się znają to wiedzą o co mi chodzi.Przecież jeżeli auto ma ksenony to ma spryskiwacze i tak jest z każdym autem,które wyjeżdża z fabryki,ksenony powinny mieć sprywskiwacze.Mówiąc o tym żebyście nie ściągali więcej tego \"złomu\"(oczywiście nie obrażając BMW) miałem na myśli BMW z Niemiec i tak dalej,dlatego też,że tam to BMW 5 98\' to już mało kto szanuje,nie chciałbym tylko ,żeby BMW było tak jak PASSAT\'y pospolite,cieszmy się naszymi nabytkami,pozdrowienia dla właścicieli BMW i pozostałych kiewrowców.
Silnik cichutki.Bardzo dynamiczna i to z automatem(tiptronic wystarczy dać bieg w dół przy wyprzedzaniu i w nawet nie zauważasz,że już wyprzedziłeś).Nie wiedziałem,że 2.0 litrowy silnik tak ładnie chodzi(cały czas się zastanawiam czy to nie 540i,4.4 L).Myślę,że to zasługa rzędowej 6-ósteczki.
Tak jak już mówiłem TIP-TRONIC.Nie szarpie,zmienia biegi niezauważalnie.
Układ jezdny-doskonale.Super wybiera dziury,nawet nie czuć.Ale zaczynają dochodzić mnie odgłosy z przedniego,prawego wahacza.ESP(po BMW-sku ASC uratowało mi nie raz tyłek)
Dobrze,mam parktroniki i nigdy wcześniej nie doceniłem tego rozwiązania jak w tym przypadku.Parktonik w tej Beemce to prwadziwy skarb.(Dziękuje Ci BMW).Widoczność tylko-dobra.Przeszkadza to,że roleta na tylnej szybie nie jest elektryczna i trzeba wychodzić i ją obniżać,a ta roleta naprawde przeszkadza.
Wszystko na swoim miejscu.Radio BUSINESS,gra dobrze,ale nie tak jak w przypadku Audi A6 tylko,że tam jest BOSE,dziwie się,że w BMW nie ma BOSE.
Wentylacja dobra,tylko długo się nagrzewa.Z tyłu nawiewy tylko chłodzą.A co najlepsze to ja nie mam klimy( :-D ) Moja Beemka jest skonfigurowana indywidualnie,nie pakietycznie.Mam PARKTRONIKI,Automat TIPTRONIC,rolete,radio BUSINESS,adaptacyjne lampy,komputer(to chyba każda ma),wszystkie szyby elektryczne,lusterka również,el. bagażnik,ESP,hak itd. i nie ma klimy-wstyd
Z przodu doskonała,z tyłu gorzej,ale to nie 7-ódemka.
Przy 220 km/h można mówić szeptem.
Nie wiedziałem,że ten silnik tak dużo pali.A6 paliło mi 8 w mieście,to sobie myślę,że 2.0 to będzie podobny wynik,a tu rozczarowanie 14.3 w mieście to normalka.Wiem ,że nie powinienem porównywać diesla do benzyny,ale pojemnośc mniejsza,no i dla przykładu Wam podałem.Spalanie nie raz większe niż Mercedes S 500.
Jak za 20 pare tysiaczków to stosunek jakości do cenyjest super,materiały,układ jezdny itd.
nic się nie psuje(odpukać :) ) jedynie wyświetla mi się poduszka kierowcy,a to wtedy jeśli po przekręceniu kluczyka wierce się na fotelu,no i trzeba za usunięcie problemu zapłacić 50 złociszy.
tak jak już mówiłem nic mi się poważniejszego nie psuje,jedynie jak już wcześniej wspomniałem prway wahacz do zrobienia,ale to przecież normalne,regeneracja.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 520i 150KM 110kW [l/100km]

15,4