Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

Okres użytkowania: 5 lat
BMW Seria 5 E39 Sedan 2.8 528i 193KM 142kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie na najwyższym poziomie
Zawieszenie
Całokształt auta oceniam na bardzo dobry, ponieważ ani razu mnie nie zawiodło w drodze, elektryka na wysokim poziomie, zero problemów jak na auto 18-letnie :-) Przy bogatym wyposażeniu, typu: Webasto, podgrzewane fotele, navi, wszystko działa bez najmniejszych problemów jak do tej pory. Przebieg auta na liczniku prawie 280 tysięcy, a czy był "kopany" tego już nikt nie wie. Jeżdżę autem od prawie 5 lat, kupiłem je od kolegi, który jeździł nią 4 lata a wcześniej auto było sprowadzone z Niemiec. 8 lat jeżdżenia na gazie (Stag). 2 lata temu robiony Vanos (był zatarty) koszt wymiany uszczelek itp z robotą około 400zł, zawieszenie drogie w naprawie, ale nie wymieniamy go co chwilę ;-) mankamentem jest tylna prawa sprężyna, drugi raz pękła, ale pewnie przez to, że do auta został wrzucony gaz i zawsze jeżdzę z pełną butlą gazu i benzyny. Rdza dopadła niestety moją betkę dwa lata temu (miała wtedy 16 lat) drzwi praktycznie wszystkie dookoła pod listwe malowane, progów praktycznie nie było, lewarek wpadł do środka:-( ale jak na ten wiek to i tak nie ma co się spodziewać cudów, póki co zrobione i można dalej jeździć. Ze skrzynią nic nie było robione, nawet olej nie był wymieniany, z reszta tak jak nakazuje serwis BMW. Myślę, że to auto z silnikiem 2.8 w automacie śmiało mogę polecić każdemu kto chce poczuć jazdę na wysokim poziomie za cenę na te czasy dość niską, niedługo będą już tylko drożeć, więc dla tych co nie mają ostatnia szansa na kupno ;-)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 528i 193KM 142kW [l/100km]

12,0