Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

Silnik 2.8 528i 193KM 142kW
Rok produkcji 1996
BMW Seria 5 E39 Sedan 2.8 528i 193KM 142kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Bardzo słabe hamulce
Silnik : Mokro wszędzie, układ chłodzenia.
Samochód świetny - gdyby tylko był młodszy... W moim egzemplarzu zaczęły się sypać niektóre elementy z racji wieku, ale samochód sam w sobie jest bardzo solidnie zbudowany, z materiałów świetnej jakości. Po przesiadce do nowszego modelu można być oburzony jakością wykonania nowszych BMW. Bardzo dobrze się prowadzi i oferuje świetne osiągi za rewelacyjne spalanie.
Mocny, elastyczny, dobrze brzmi i ma świetną kulturę pracy. Przyśpiesza rewelacyjnie mimo bardzo długich przełożeń.
Bardzo długie przełożenia, nie nadaje się do sportowej jazdy, ale większych wad nie potrafię jej wytknąć.
Samochód na prawdę fajnie się prowadzi. Mimo niemałej masy nie ma tendencji do podsterowności. Dobrze wybiera nierówności. Słabe hamulce, zdecydowanie nie do szybkiej jazdy.
W moim egzemplarzu nie miałem problemów z korozją mimo, że to już babcia.
Średnio, kilka razy przez słupki nie zauważyłem auta nadjeżdżającego na rondzie.
Fotele bardzo wygodne, jestem wysoki i na prawdę dobrze mi się jeździło tym samochodem, ale brak schowków i tragicznie rozwiązane uchwyty na napoje.
Nie podobało mi się.
Miejsca jest sporo dla każdego
Tu wielki plus. Super wyciszenie nawet przy prędkościach 160+
Spalanie trochę ponad 8 benzyny i 10 gazu to wyniki rewelacyjne przy tej pojemności i osiągach. Głównie poruszałem się poza miastem, jeżdżę raczej bardzo dynamicznie. Części nie są zbyt tanie jak na auto w tym wieku.
Samochód wykonany bardzo solidnie. Ma swoje bolączki, szczególnie starsze egzemplarze.
Słabo działające ogrzewanie, często wkurzające awarie, np. elektryczny zamek bagażnika, notorycznie przepalające się żarówki, grzanie foteli przestało działać, awaria przewodu płynu spryskiwaczy.
Problemy z układem chłodzenia, hamulcami, wspomaganiem i działaniem nawiewu. Miałem też ubytki oleju oraz płynu chłodzącego. Przecieki, wycieki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 528i 193KM 142kW [l/100km]

8,8