Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E39 Sedan

krzysiekg82, 7 lat temu
Silnik 3.0 530i 231KM 170kW
Rok produkcji 2001
BMW Seria 5 E39 Sedan 3.0 530i 231KM 170kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo, że miałem przygodę z wymianą silnika, to jednak silnik pozytywnie. OK, zdarzył mi się dramat, ale to loteria. Ale generalnie super silnik, mocny, rasowo brzmiący, piękny gang
Silnik : Panewka j...ła :)
Układ hamulcowy : Hamulce jak nie oryginały, to lubią się wykrzywiać i piszczeć
Karoseria : Po tylu latach buda trochę koroduje - maska, klapa tył, progi
Bardzo fajny samochód z duszą, szczególnie że jest to wersja Individual
Bardzo żwawy, ale paliwożerny, piękny dźwięk
Komfortowy automat z trybem Steptronic, jednak trochę się zastanawia - jednak to nie ta epoka, a 2001 rok
Fajnie przenosi moc na koła i żwawo reaguje na gaz, w końcu to BMW
Duża powierzchnia szyb, regularne kształty nadwozia
Wszystko na desce w zasięgu ręki i łatwe w obsłudze
Climatronic i nawiewy z wieloma opcjami ustawień, wszystko działa super, łatwe w obsłudze
Sporo miejsca, ale w siódemce na pewno więcej. Mam 190cm wzrostu, tak więc dla mnie poprawnie, bez szału
Bardzo dobre, jak w limuzynie. A z drugiej strony jak depniesz ostro pedał, to ryczy rasowo
Ci co piszą, że automat w mieście pali 12, to chyba mieszkają na jakimś wypizd...e :) Moje dane w Warszawie, mieszkam na obrzeżach, pracuję w ścisłym Centrum: jazda bez korków po mieście z przewagą obwodnicy to minimum 14l/100km, w korku porannym około 18l/100km. W trasie poza miastem minimum to 10l/100km, ale to jest głaskanie pedału gazu i jazda z prędkością 90-110km/h. Jeżdżąc po dużym mieście na co dzień, gdzie przewaga to łagodna jazda, bez korków i wielu skrzyżowań, to minimum 15l/100km na benzynie pb95. Jeszcze nie zszedłem poniżej 15tu, a wcale cały czas nie butuję, myślę że przy butowaniu byłoby średnio na baku z 18l/100km. Także nie piszcie bzdur, że w mieście pali 12l, chyba, że jest to miasto z dwoma rondami i jednym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną :)
W tych pieniądzach jako używka super cena. Z drugiej strony koszty utrzymania bardzo wysokie. Części bardzo drogie
Po tylu latach zdarzają się różne popierdóły :)
Miałem bardzo poważną awarię - zatarcie silnika, i swap, także... hehehe

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 530i 231KM 170kW [l/100km]

13,7