Lista ocen BMW Seria 5 E39 Touring 525 tds 143KM 105kW 1996-2004 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sisior
Touring 525 tds 143KM 105kW
Kulture pracy to ma pod warunkiem że osprzęt sprawny, przez dwa lata nie poradziłem sobie z pompą wtryskową, moze to mój błąd bo mówili od razu wyłóż 4000 i zrób kapitalny remont, a ja najpierw kupiłem używke i niewiele lepiej, potem wymieniłem nastawnik pompy i też cudów nie bylo, mówili że może czujnik położenia wału albo zawór w pompie, generalnie falowały obroty na ciepym silniku na luzie, sprzedałem, nie wiem co dalej.
~Jacek
Touring 525 tds 143KM 105kW
cichy, elastyczny z pieknym momentem daje kapitalne przyspieszenia jak na diesla (a nawet jak na sporą część benzyniaków). Rano zimny trochę klekocze no ale cóż, przecież to diesel... Nie lubi paliwa - po mieście góra 9,5l w automacie bez ociągania. Trasa - jak mi sie nie śpieszy to 7 litrów - przy średniej kwalifikującej sie na mandat... Silnik jest najlepszym elementem tego samochodu
~jack
Touring 525 tds 143KM 105kW
Bardzo dobry ,mocny ,niezawodny - jazda autem z tym silnikiem to sama frajda i przyjemność.Brzmienie tego silnika ...Ogólnie naprawdę dobrze, zrobiłem tym autem ponad 150000 tys km i nigdy mnie nie zawiódł . Oczywiście ma tzw, turbo dziurę ale to tylko kwestia wprawy i zrozumienia jak jeździć aby jej nie czuć i tyle...
~Przemko
Touring 525 tds 143KM 105kW
Oceniam go na 5, gdyż miałem to BMW zachipowane, obniżone i poszerzone, miało ono 200km i ogólnie było bardzo dynamiczne o świetnych osiągach, sprzedałem ten samochód bo za dużo kasy szło na mandaty, miałem wiele punktów, tym samochodem nie dało się jechać wolno, on nie był do tego stworzony.
~salkim
Touring 525 tds 143KM 105kW
Silnik o bardzo wysokiej kulturze pracy spalanie miasto 11-12 litrów na trasie trochę lepiej minus tego samochodu jest taki że nie odpala kiedy silnik jest ciepły typowa usterka tds koszt naprawy to 2000 tys zł nie pomagają też emulatory no może na chwilę
~525 tds
Touring 525 tds 143KM 105kW
JAk na przebieg 295tys.km super. Chodzi rowno i cicho.. Brak zjadania oleju oraz zero kopcenia przy wysokich obrotach. Czasami przydaloby sie wiecej mocy ale do normalnej napewno wystarczy.. Zbiera sie przyzwoicie od 2tys. obrotow. Silnik godny polecenia.
~codename47
Touring 525 tds 143KM 105kW
Nie jest doskonale z dwóch powodów: 1. Zimny silnik, wolne obroty - słychać classic diesla :) 2. Wolno się wkręca na obroty, aby "wystrzelić" z miejsca trzeba sekundę dwie wcześniej go wkręcić Poza tym takie spalanie jak na taką moc - bajka :)
~Zbi Chw
Touring 525 tds 143KM 105kW
Co to powiedzieć u mnie spisuje się rewelacyjnie, swoje już przejechała i nadal będzie pykać do przodu. niezawodna jednostka napędowa.
~Jerzy Blacharz
Touring 525 tds 143KM 105kW
Silnik Bardzo dobry pod warunkiem że jest zadbany, miałem go również w poprzednim modelu. Po chip tuningu rewelacja !

Usterki BMW Seria 5 E39

BMW Seria 5 E39 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzysiek525
Touring 525 tds 143KM 105kW
Zadnych problemów przejechałem już 40.000km nic sie nie dzieje.
BMW Seria 5 E39 Touring