Lista ocen BMW Seria 5 E60 Sedan (137) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 145 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marv
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
W codziennej eksploatacji raczej bez problemowa. Wystarczy o nią dbać, wymieniać olej przy przebiegu ok.100tyś km. I nie szarżować. Jedynym mankamentem może być awaria konwertera, który nie jest ekstremalnie trwały. Mnie tego typu usterka nie dopadła. Wydaje się, że jest to kwestia traktowania pojazdu. Wielu użytkowników katuje swoje beemki, a później dziwi się, że koszta zniszczeń jakich dokonali są ogromne. Co prawda zrobiłem update...
~Dawid
Sedan 2.2 520i 170KM 125kW
Do skrzyni biegów również nie mam zastrzeżeń. Działa precyzyjnie, cicho, przyjemnie się nią operuje. Dodatkowo ma świetne przełożenia, co idzie odczuć przede wszystkim w trasie. Szósty bieg redukuje spalanie i we wnętrzu pozostaje cisza. Wcześniej skrzynia lekko poszarpywała i biegi czasem ciężej wchodziły, ale było to spowodowane zużytym sprzęgłem, które przejechało ponad 300 tysięcy kilometrów, nie było wymieniane od nowości.
~GG 5355380
Sedan 530 d 235KM 173kW
Na trybie Drive bardzo komfortowa jazda, bez żadnych szarpnięć przy zmianie biegów. W trybie Sport czuć dużą różnicę i większą dynamikę pracy skrzyni. W rybie manualnym bardzo odporna na błędy użytkownika. Ciekawe rozwiązania z automatycznym Parkingiem przy odpięciu pasów i otworzeniu drzwi kierowcy. Dość uciążliwe kiedy chcemy jechać przy otwartych drzwiach (bez zapiętych pasów), skrzynia automatycznie włącza Parking.
~kris1987
Sedan 3.0 535d 272KM 200kW
Zero szarpniec, szybka reakcja, opinie ze te skrzynie padaja wynikaja tylko ze zlego urzytkowania. Skrzynie automatyczna tak jak silnik trzeba dogrzac,zmiany oleju co ok 60-80 tys km. Jako ciekawostke moge dodac ze w tym silniku przyspieszenie do 200kmh jest lepsze w zwyklym trybie niz w sportowym, w sportowym zmienia biegi przy 5000rpm a w praktyce przy ok 4500rpm jest juz odczuwalny duzy spadek mocy.
~Łukasz Ożga bheesty@gmail.com
Sedan 3.0 530d 218KM 160kW
Skrzynia działa wolniej, ale znacznie lepie niż każde DSG. Działa sensownie i przewidywalnie. Wystarczy nauczyć się operować gazem i możemy jeździć jak manualem. Wytrzymuje nawet zwiększanie mocy. Aktualnie mam 235KM i 600Nm i nic się nie dzieje od roku. Są delikatnie odczuwalne zmiany przełożeń, ale nie przeszkadza to w jeździe i na co dzień. Przede wszystkim jest wytrzymała.
~patrynioo
Sedan 2.5 525i 218KM 160kW
Niestety przy 300 tys. km skrzynia zaczęła w moim przypadku szarpać co jest winą poprzednich właścicieli bo nigdy nie wymieniali oleju w automacie co niestety czasem wpływa na dyskomfort podczas jazdy. Jeżeli dbamy o te skrzynie to bez większych problemów robi większe przebiegi. Koszty napraw automatycznej skrzyni niestety są wysokie.
~Koks
Sedan 525 d 197KM 145kW
Z modelu na model coraz lepsza ogólnie jestem bardzo zadowolony nie miałem żadnych problemów. Ja należę do tych co nie wymieniają oleju w skrzyni automatycznej według zaleceń BMW.Wytrzyma na pewno ponad 200tyś km. później(może tak może nie)remont ok. 4000-5000zł. Jednak jedna wymiana oleju koszt 1200-1400zł co 60tyś km.na jedno wychodzi.
~Pawel
Sedan 2.5 525d 177KM 130kW
ok 2 sekundowe opoznienie przy kickdownie.... bez przesady, to ma byc BMW? A juz zupelnie nie rozumiem po co zrobili tryb recznej zmiany biegow, w ktorym czekasz na zmiane biegu 1-2 sekundy po wykonaniu zmiany lewarkiem. Moze przy holowaniu przyczepy, albo jazdy w gorach moze sie to do czegos przydac, ale w praktyce nie korzysta sie z tego.
~mysza1231
Sedan 2.2 520i 170KM 125kW
Rewelacja. Sześciobiegowa skrzynia idealnie dopasowana do tego auta. Bardzo elastyczna. Na trasie szósty bieg redukuje spalanie tak dobrze, że projektanci rakiet kosmicznych chcieli zastosować ją podczas misji na Marsa ( choć to akurat jest niepotwierdzona informacja :) ). Zakończę tak jak zacząłem, REWELACJA.
~Tomaczew_ski
Sedan 2.0 520d 177KM 130kW
auto 5 letnie, więc wyczuwałem lekkie szarpnięcia przy zmianie biegów 2na3, na pozostałych nie. ale było to bardzo delikatne i nie zajmowałem się tym tematem. poza tym pewnie się czepiam Mam porównanie z nowym volvo s60 z automatem, który szarpie przy przebiegu 13.000km przy każdej zmianie:) Także skrzynia BMW o niebo lepsza.
BMW Seria 5 E60 Sedan