Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Jerzy T, 13 lat temu
Silnik 2.5 525i 192KM 141kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.5 525i 192KM 141kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : A dokladnie osiagi ktore oferuje w porownaniu ze zuzyciem paliwa-idealny kompromis.Ten silnik ma dwa oblicza:dostojny i cichy jak na limuzyne przystalo a jednoczesnie naprawde potrafi zaryczec i wystrzelic to auto w kazdym zakresie predkosci.Wszystko to zalezy tylko od kierowcy i jego prawej stopy.
Dobrze a nawet bardzo dobrze.Nie dałem oceny doskonale bo nic nie jest doskonale ale to auto jest zbliżone do doskonałości.Sa w nim drobiazgi które denerwują np: brzeczek nie zapiętych pasów który można wyłączyć tylko po zapięciu pasa niestety a możne i stety?Jest to pierwsze moje auto które myje z przyjemności a nie z konieczności:)Poza tym jazda w zimie z DTC daje niesamowity komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.Chciałbym tez podkreślić ze do momentu zakupu tego auta bylem wielkim przeciwnikiem tej marki tak było dopóki nie przejechałem się tym autem po raz pierwszy.I tak marząc o Toyota Land cruiser stałem się posiadaczem bmw e60.Polecam to auto wszystkim którzy szukają komfortu i bezpieczeństwa.Teraz zamiast negatywnych produkuje tylko pozytywne opinie o tej marce i modelu.Niżnej podaje moje GG jeśli ktoś chciałby porozmawiać o tym aucie.Moze pomogę komuś zdecydować się na to wymarzone autko kto wie?
Silnik tego auta to doskonały kompromis pomiędzy mocą a ekonomia jazdy.Na wolnych obrotach prawie nie słyszalny z kabiny a przy wyższych obrotach daje piękny gang 6 cylindrów.Poezja.
Automat całkiem dobry prawie nie wyczuwalna zmiana biegów przy spokojnej jeździe jednak przy ostrzejszej czuć zmianę biegów.Nie mam porównania ponieważ to mój pierwszy automat,wcześniej bylem zdecydowanym tradycjonalista(tylko manual)dziś wszystkich namawiam na automaty.
Precyzyjny uklad kierowniczy najmniejszy nawet ruch kolem kierownicy przeklada sie na ruch kol.To auto plynie a nie jedzie.Jezeli oczywiscie nawierzchnia jest odpowiednia.
najmniejszych zastrzezen
Wszystko jest tam gdzie być powinno potrzebowałem jedynie czasu aby przyzwyczaić się do dźwigni tempomatu.
szybko się nagrzewa nawet bardzo szybko chłodzi tez super. przy wyzszych prędkościach dmuchawy staje się ona nieco głośniejsza ale nie jest to zbyt uciążliwy hałas.
Mam 2m wzrostu i zawsze fotel odsunięty na maksa wtedy pasażer za mną ma nieco ciasno ale można znaleźć kompromis.Poza tym tylna kanapa nieprzeciętnie wygodna co nie znaczy ze przód taki nie jest.
Jest świetne ja mam benzynę a brat diesla wiec mam doskonale porównanie.U brata jest dużo głośniej a z mojego nie chce się wysiadać.
Nie wierzcie w mity ze duże silniki muszą dużo palić,to auto jest doskonałym tego przykładem.Trasa Francja Polska zima pełne obciążenie i 5 osób(skrzynia automat przypomnę) równe 8 litrów średnia prędkość przelotowa 130 150km/h.Ktoś powie ze można taniej,pewnie ze można tylko na pewno nie w takim komforcie.
auto jak każde z wyższego segmentu droższe ale w zamian daje bardzo dużo.Kupilem używane wiec o cenie nowego nie będę się wypowiadał.
Jak narazie odpukac wszystko ok poza przepalona zarowka swiatla cofania.
BMW Seria 5 E60 Sedan