Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Radek, 8 lat temu
Silnik 3.0 530i 231KM 170kW
Rok produkcji 2003
BMW Seria 5 E60 Sedan 3.0 530i 231KM 170kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : To moje pierwsze BMW z systemem I-drive, wszystko w sumie działa fajnie ale klimatyzacja powinna mieć osobne sterowanie tak jak w BMW E90.
To już moje trzecie BMW. Czy stary czy nowy w swoich czasach BMW zawsze oferowało styl i fajne właściwości jezdne. Z jakością już bywa różnie. Miałem E38 i było lepiej wykończone.
Pracuje cicho, płynnie. Żadnych niespodzianek. Bardzo miły pomruk dla ucha.
Skrzynia biegi zmienia w normalnym trybie pracy troszkę ospale, za to bardzo miękko, ale jak ktoś ma ochotę na troszkę dynamiki zawsze może sobie powachlować.
Zawieszenie bardzo ładnie wybiera nierówności, do wnętrza pojazdu przedostaje się troszkę stuków pracy zawieszenia ale mam 19-calowe koła więc sam sobie to zafundowałem.
Wszystko dookoła głowy widać, brawo za duże lusterka boczne.
O ile wszystkie przyciski są tam gdzie się ich spodziewałem o tyle rozdzielenie obsługi klimatyzacji po części na klawisze i pokrętła na desce rozdzielczej a po części na system I-drive to już średnio trafiony pomysł. Ponadto kierownica mogłaby w poziomie mieć większy zakres regulacji. W tej klasie samochodu brak rozkładanej i dzielonej kanapy to jakiś żart.
Chłodzi i grzeje zgodnie z oczekiwaniami.
Generalnie jeżdżę sam, ale goście nie narzekali, bardzo fajny podłokietnik tylni z uchwytami na kubki, szczęście że tam jest bo już z przodu ich nie mam.
Do prędkości 130-140 km/h słychać tylko szum opon. Rewelacja.
W tej klasie pojazdu trzeba być przygotowanym, że pewne koszty mogą być wyższe niż w 10-letniej Skodzie.
Samochód kupiłem używany, więc ciężko coś powiedzieć w tej kwestii, jakość z pewnością była wyższa w E38.
Nic mnie nieoczekiwanego nie spotkało.
Na razie nic się nie wydarzyło, w E38 728i miałem 400,000 km i silnik był suchy jak pieprz. Zobaczymy jak będzie tutaj...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 530i 231KM 170kW [l/100km]

12,0