Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Dominik Baka, 7 lat temu
Silnik 3.0 530i 272KM 200kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 5 E60 Sedan 3.0 530i 272KM 200kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Jestem troche zawiedziony. (E60 M PAKIET) Jezdzi sie bardzo fajnie ale za kazdym razem martwie sie ze cos nowego wyskoczy na komputerze! Jest tu za dzuo elektroniki! Na DUZY PLUS KONTROLA TRAKCJI! Silniki benzynowe maja wade tlokow i biora olej!
Silnik fajnie brzmi, latwo wkreca sie na obroty. niestety te silniki lubia olej, moj bierze (zalecane maks przez BMW to litr na 1000 km). Ta ilosc oleju wedlug mnie jest nie dopuszczalna, jednak BMW broni sie przed niedopatrzeniem tlokow i ich wadą.
Mam auto od roku, skrzynia manualna byc moze jest juz wymeczona ale jedynka czasem nie ma ochoty wejsc, biegi wchodza w miare dobrze choc wydaje mi sie ze BMW moglo sie bardziej postarac.
Najlepiej leci sie na autostradzie! auto plynie. Ze wzgeldu na sportowe zawieszenie na miescie czuc nierownosci. Kontrola Trakcji dziala bardzo dobrze
Widocznosc przy parkowaniu bardzo slaba. Ciezko wyczuc auto za to pomaga PDC (czujniki parkowania).
W srodku brakuje schowkow. Nie ma gdzie wsadzic telefonu. Pod lokietnik ma bardzo maly schowek Ogolnie ergonomia slaba!
W moim 9 letnim BMW nie domaga ustawianie powietrza. Cos przeskoczylo i daje inna temperature na srodku a inna na nogi i na szybe, jest to czasem denerwujace a usuniecie usterki moze kosztowac kolo 1000 zl,
Miejsca w tym BMW jest bardzo duzo. Nad glowa pod nogi i wszedzie, z przodu duzo ustawien fotela jak i kierownicy ;)
Bardzo dobrze wyciszony. Dluzsza jazda to przyjemnosc
Jesli kogos stac na to auto to musi go stac na koszty. Ja wymienilem 6 wtryskow i kosztowalo mnie to kolo 3000 zl. Ogolnie niektore ciesci maja chore ceny (galka zmiany biegow do m pakiet 300 zl! )
Jakosc nie jest jakas wspaniala, najbardziej zawiodlem sie na silniku i skrzyni! silnik bierze olej (nie dymi) a w skrzyni czuc luzy. Aha mam zwykle swiatla i sa strasznie slabe! Kupilem lepsze zarowki zeby to jakos swiecilo.
Po zakupie okazalo sie ze auto czesie na simnym silniku wiec musialem zmienic wtryski co w tym modelu jest normalne. Wtryski wytrzymuja okolo 100 tys km. Mam tez czasem problem z blokada kierwnicy, nie chce sie odblokowac wtedy musze walnac w kierownice i kilka razy wlazyc kluczyk.
Wymiana wtrykow paliwa 3000zl

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 530i 272KM 200kW [l/100km]