Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Tomek, 7 lat temu
Silnik 2.0 520d 163KM 120kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.0 520d 163KM 120kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Mam rocznik 2007 po lifcie. Markowa limuzyna premium o zadziornej, sportowej linii z oszczędnym silnikiem i wystarczającymi osiągami do normalnej jazdy na długich trasach. Tylny napęd dostarcza radości zimą, ale na zimę koniecznie muszą być zimowe opony.
Silnik 2.0d 163km daję radę ale czasami przydałoby się więcej mocy przy wyprzedzaniu ponieważ auto waży ok. 1600kg. Silnik 3.0d jest idealny do tego auta, kosztem nieco droższego serwisu i spalania. Kto się waha pomiędzy 2.0d, a 3.0d to polecam ten większy.
Poprzednio miałem Audi A4 i tam skrzynia działała lżej, ale w bmw ponoć manualne skrzynie pracują z lekkim oporem. Natomiast zestopniowanie skrzyni jest OK , optymalna prędkość na trasie 140-150km/h bez męczenia silnika i bez hałasu w środku.
Mam standardowe zawieszenie i jeśli nie przesadza się z prędkościami na zakrętach to jest wystarczające do szybkiej jazdy. Na szybko pokonywanych łukach potrafi się nieco " kłaść ", dlatego do ostrzejszej jazdy polecam zawieszenie sportowe z M-pakietu. Natomiast standardowe zapewnia sporo komfortu.
Auto jest długie więc przydają się czujniki parkowania.
Jak to w BMW- perfekcja.
Grzeje i chłodzi jak należy.
Jest wystarczająca przestrzeń ale nie największa w klasie.
Silnika nie słychać mocno ale przeszkadzają trochę szumy opływowe przy wyższych prędkościach.
Spalanie: szybka trasa - ok. 6,5 normalna trasa - ok. 5,2-5,7 eko trasa 90km/h - 4,5 miasto lato - 8 krótkie odcinki zimą - 10-11
Cena porównywalna z mercedesem e-klasą i nieco drożej niż audi a6.
Po zakupie przy 211 tys km wymiana: termostatu EGR, świec żarowych, drążka kierowniczego, czujnika położenia wałka rozrządu, czujnika parkowania.
Odpukać - nie było. Ze względu na łańcuch rozrządu polecam wymieniać olej co 10 tys km ( 5W30 z normą ACEA C3)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 520d 163KM 120kW [l/100km]

6,3