Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Silnik 2.0 520d 177KM 130kW
Rok produkcji 2009
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.0 520d 177KM 130kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie wibracje, dobrze wyciszony i super niskie spalanie
Super eleganckie nadwozie i wnętrze. Niezbyt wygodne fotele. Nie najwyższych lotów wyciszenie chociaż nie najgorsze. Sam silnik wyciszony bardzo dobrze. Cięzko wchodzą biegi, sprzęgło i dość słabe wspomaganie (dobre na trasie, kiepskie w mieście). Trudno zamknąć bagażnik, żeby się nie ubrudzić.
Silnik oceniam na 5 biorąc pod uwagę, że to tylko 4 cylindry i niecałe 180KM. Niezłe osiągi i super spalanie poniżej 5L na trasie.
Mam manual. Biegi wchodzą ciężkawo, sprzęgło bierze mało płynnie, trzeba delikatni je puszczać. Trezba się mocno starać, żeby zmienić biegi bez szarpnięcia
Bardzo dobrze tłumi nierówności. Niestety jest głośny. Moje 11 letnie Volvo S80 jest o niebo cichsze, chociaż Volvo nie słynie z nadzwyczaj cichych zawieszeń. Twardość zawieszenia dobrze dobrana
Dla mnie bez znaczenia. Ważne że widać drogę
Trudna obsługa klimy w trybie manualnym. Do przełącznika kierunkowskazów trzeba się przyzwyczaić cociaż nadal zdaża mi się włączyć niewłaściwie. iDrive łatwy w obsłudze ale czasem trzeba się naszukać danej opcji
Dmuchawa jest głośna. Za głośna jak na tą klasę. W Volvo nie było jej słychać nawet po włączenia na 50% obrotów
Tak sobie jak na tą klasę. Na pewno nie jest nadzwyczanie przestrzennie
Znów gorzej niż w Volvo ale zadowalająco. Zależy z czym się porównuje.
Przy tym silniku to rewelacja. Dokładnie o połowę mniej niż Volvo 2.9 benz. Nie przekracza 5L na trasie (jadąc do 140km/h)
W tej cenie jest wiele samochodów premium więc trzeba spróbować innych zanim się zdecyduje bo faworyt to na pewno nie jest. Inne marki też mają swoje wady - trzeba wybrać to co kto może zaakceptować
Mam dopiero 2 miesiące
Mam dopiero 2 miesiące