Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Silnik 2.0 520d 177KM 130kW
Rok produkcji 2008
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.0 520d 177KM 130kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo mało pali
Bardzo fajny samochód. Mimo małego silnika i dość ubogiego wyposażenia potrafi dać frajdę z jazdy. Auto miało być kupione na dwa lata, ale tak mi się spodobało, że jeździłem cztery. Teraz auto idzie w ręce mojego syna. Podoba mi się bardziej niż nowa piątka, bo ma agresywniejszy design i porównując podstawowe zawieszenia lepiej się prowadzi.
Nie jest to rakieta, ale jak na tą pojemność ładnie daje sobie radę. Dzięki długim przełożeniom rozpędza się do licznikowych 245 km/h. Ma jednak jedną dużą wadę: kultura pracy jest bardzo słaba, na zimno chodzi jak traktor.
Nie ma się do czego przyczepić.
Obok spalania największa zaleta tego auta. Na lato mam zwykłe opony 225/50 r 17(run-flaty imho to porażka}. Świetnie się prowadzi w zakrętach i w ogóle nie czuć, że jedziemy całkiem dużym przecież autem. Komfort jazdy również jest całkiem niezły.
ok
Ok
Ok.
Sporo miejsca z przodu i z tyłu, całkiem duży bagażnik.
Nie jest to nowe a8, ale jak za tą cenę to na autostradzie jest cichy nawet przy wysokich prędkościach.
Naprawdę rewelacja. Ja mam średnia 7,5 litra z dynamicznej jazdy mieszanej, co uważam za świetny wynik.
Auto jako nowe kosztowało 156 000 zł. Zostało kupione w salonie w Niemczech(podstawa plus najpotrzebniejsze dodatki: ksenony, czujniki parkowania, tempomat, bluetoth). Za tą cenę nie kupiłbym nic lepszego.
Coś tam się przytrafiło.
Była wymieniana turbina, ale była to naprawa gwarancyjna. Po gwarancji na razie nic się nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 520d 177KM 130kW [l/100km]

6,4