Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Sedan

Tomaczew_ski, 8 lat temu
Silnik 2.0 520d 177KM 130kW
Rok produkcji 2008
BMW Seria 5 E60 Sedan 2.0 520d 177KM 130kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : niska cena oryginalnych częsci na rynku (nie aso). b. dobry diesel, Mam nadzieje ze moja opinia pomoze potencjalnym nabywcom
Auto kupiłem z przegiegiem 40 tys. km, użytkowałem 2 lata
b.dobrze wyciszony diesel, równomiernie oddawał moc, bez efektu "gumy:), dynamiczny, b.dobrze sprawował sie w trasie jak i w mieście
auto 5 letnie, więc wyczuwałem lekkie szarpnięcia przy zmianie biegów 2na3, na pozostałych nie. ale było to bardzo delikatne i nie zajmowałem się tym tematem. poza tym pewnie się czepiam Mam porównanie z nowym volvo s60 z automatem, który szarpie przy przebiegu 13.000km przy każdej zmianie:) Także skrzynia BMW o niebo lepsza.
opony run flat, więc super komfortu nie oczekiwałem, prowadzenie dobre, w zakrętach trzeba było nauczyć się używania automatu w trybie sportowym oraz brać pod uwagę, iż jest to ciężki samochód ze sporym rozstawem osi. jak na swoje warunki prowadził się fenomenalnie.
wszystko intuicyjne, Idrive starej generacji też nie przerażał skomplikowaniem.
ogrzewanie później łapało niż w benzynie, ale to cecha diesla. z tyłu osobny nawiew dla pasażerów, żona narzekała że mimo regulacji "ciepło-zimno" nie czuła różnicy. Ale może to kwestia żony bardziej niż auta;) klimatyzacja ok.
duży rozstaw osi, sporo miejsca na nogi pasażerów z tyłu, szeroko, nie przeszkadzamy sobie łokciami ze współpasażerami:)
najlepszy samochod pod względem wyciszenia jaki miałem. i odizolowania od świata zewnętrznego, nie czuć w nim prędkości, 160 czy 190 podobne doznania. duży plus za to
tradycyjnie nie wiem co napisać. części można w internecie kupić oryginalne i w cenie kompaktowych vw - wymiana klocków i tarcz była dla mnie miłym zaskoczeniem cenowym.
miałem zadbany egzemplarz, kupiłem go od pierwszego właściciela, sprzedałem dla fanatyka marki, więc wszyscy zadowoleni (no może z wyjątkiem pierwszego właściciela;)
żadnych usterek przez dwa lata użytkowania auta (kupione jako 5 letnie)
słyszałem o problemach z łańcuchem rozrządu w tym dieslu - obecnie BMW prowadzi akcję sprawdzania tego elementu i w razie potrzeby albo go napinają lub podejmują poważniejsze działania. Dotyczy to wszystkich modeli, więc problemu nie ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 520d 177KM 130kW [l/100km]

BMW Seria 5 E60 Sedan