Ocena kierowcy - BMW Seria 5 E60 Touring

Grzegorz-Holandia, 10 lat temu
Silnik 530 d 218KM 160kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 5 E60 Touring 530 d 218KM 160kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Odkad jezdze BMW (czwarta w sumie) to moim marzeniem bylo miec Common Rail. Silnik pracuje perfekcyjnie, turbo ladnie gwizdze, bardzo dobre osiagi i spalanie dobrze sie zgrywaja.
Samochod godny polecenia. Bardzo wygodny, jak na taki silnik i moc naprawde malo spala. Jak dla Mnie jest przestronny i przedewszystkim jak na 2004 jest nowoczesny, ludzie zwracaja na nia uwage. Bardzo przyjemnie i cicho sie nia jezdzi. Bardzo wygodne autko, fotele \"comfort\" poprawiaja wrazenia z jazdy. Mialem szczescie bo kupujac ten samochod trafilem na pelna wersje, jest w niej wszystko doslownie, jedynie nie mam uchwytow na kubki, co troche denerwuje jadac do KFC czy gdziekolwiek i trzeba go trzymac, ale to drobnostka. POLECAM!
Nie licze wymiany turba bo wracajac do Holandii z Polski, padlo mi (wirnik sie rozsypal). Silnik pracuje bardzo rowno, bardzo fajnie sie wkreca na obroty i przy mocy 218KM naprawde malo pali. Polecam!
Pomimo wymiany sprzegla kinetycznego ktore mi padlo jadac do Polski z Holandii, naprawde pozytywnie. Skrzynia chodzi naprawde idealnie jak dla Mnie i w porownaniu do poprzedniego auta Opel Zafira 1.9 CDTi w automacie.
Uklad jezdny no marzenie. Uklad kierowniczy masakra ze tak powiem. Bardzo duzy skret, latwe manewrowanie.
Jedynie co Mniej zachwyca to widocznosc z tylu, nie bardzo widac gdzie sie konczy tyl przez to ze auto jest duze. Ale nie najgorzej.
Nic dodac, nic ujac. Doskonale, jak dla Mnie samochod nie ma konkurentow.
Klimatyzacja bardzo szybko chlodzi z czego jestem zaskoczony, ogrzewania nie mialem jak przetestowac bo samochod kupilem pare miesiecy temu.
Jedynie z tylu troszke malo miejsca na nogi. Z przodu naprawde duzo miejsca. Syn nie narzeka siedzac bardziej rozkrakiem jak facet jest ok, zona Mniej zadowolona.
Jest to juz moja 4 BMW, wczesniej mialem E34, E34 i E39, ale zadna nie jest tak wyciszona jak ta. Przy predkosci 210km/h mozna normalnie rozmawiac, nie to co w Zafirze bo tam przy 150km/h - 160km/h trzeba bylo mowic troszeczke glosniej.
Jak na taki silnik spalanie jest naprawde male, kupujac auto oczekiwalem jakis 11.0L/100km a tu 9.5L/100km naprawde super! Ceny przegladow (jak na Holandie) do tego auta sa w miare niskie. Ceny napraw w BMW zawsze byly wysokie, ale nie narzekam bo wymiana turba Mnie kosztowala tylko 900 euro, a tutaj to nie jest duzo.
Jakosc wszystkich materialow, komfort jazdy, spalanie, wygoda.. Naprawde warto zainwestowac wiecej pieniedzy i kupic BMW, ja nie zaluje i planuje jeszcze pojezdzic autem, potem moze pomyslimy nad BMW 535d, bo jezdzac na codzien 218KM po czasie wydaje sie malo. Auto Mnie kosztowalo 10.000 euro (okolo 41.000zl) naprawde warto !
Czasai \"szfankuja\" czujniki parkowania ktorych w Zafirze nie bylo i mozna jezdzic bez.
Turbo, skrzynia biegow ? Bardziej chodzi tutaj o przebieg prawie 300.000 km i dlatego. Nie mialem wiekszych problemow z ta BMW.

On - zużycie paliwa dla silnika 530 d 218KM 160kW [l/100km]

8,3