Ocena kierowcy - BMW Seria 5 G30-G31 Limuzyna

gripen, 5 lat temu
Silnik 530d 265KM 195kW
Rok produkcji 2017
BMW Seria 5 G30-G31 Limuzyna 530d 265KM 195kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Samochód z którego nie chce się wysiadać, szybkie i komfortowe.
Przesiadając się z bmw 320d E90 do 530d czuje się kolosalną różnicę. 6 cylindrów nawet w dieslu daje dużo frajdy. Dla porównania testowałem najmocniejszego diesla Volvo S90 231 KM (4 cylindry) niby tylko 34 KM mniej, a różnica bardzo duża.
Automat 8 stopniowy bardzo sprawnie zmienia biegi. Próbowałem używać łopatek przy kierownicy, ale bez sensu. Nigdy więcej manualnej skrzyni biegów.
Posiadam obniżone zawieszenie M oraz 19-calowe koła run flat, pomimo tego samochód nie zachowuje się jak wóz drabiniasty, a tak miałem w E90 które ma 16 calowe run flaty. W porównaniu z poprzednią serią 5 którą też jeździłem samochód lepiej się prowadzi, jest zwinniejszy.
Prawie całe z aluminium. Na razie nie mam zastrzeżeń.
Dobra.
Bardzo dobra, jedynym minusem jest zbyt mały zakres regulacji kierownicy, chciałoby się opuścić ją nieco niżej.
Ogólnie OK, jedynym minusem jest to że aby wyłączyć klimę z tyłu trzeba to robić z menu; dlatego to tak irytuje ponieważ raz wyłączona klima z tyłu po 2-3 dniach znowu sama się załącza. To tak jak z systemem start-stop, wyłączysz a po ponownym uruchomieniu silnika system znów jest aktywny, tyle tylko że można go wyłączyć jednym przyciskiem. Oprócz tego ambient air uważam za zbędny gadżet, wkłady wyczerpują się bardzo szybko i w dodatku w ogóle ich nie czuć.
Wystarczająca.
Bardzo dobre.
Jeżeli chodzi o spalanie to bardzo przyzwoite, średnio 8,5 l/100km. W zależności w jakim jestem nastroju i czy mi się śpieszy, największe średnie spalanie jakie osiągnąłem to 10 l/100, najmniejsze to 6 l/100, ale to przy bardzo spokojnej jeździe. Reszta kosztów to ubezpieczenie OC/AC 7200zł na rok + GAP 3900zł na 3 lata + dodatkowe zabezpieczenia jak GPS radiowy. Komplet kół zimowych 19 calowych 14500 zł (drogo).
Jest drogo, za wszystkie dodatki trzeba słono zapłacić, ale nie ma sensu brać podstawowej, okrojonej wersji.
Jedyna jaką zauważyłem i sam usunąłem to mocowanie gaśnicy pod fotelem pasażera, na nierównościach słychać było nieprzyjemne skrzypienie. Powodem było nieprawidłowe przykręcenie gaśnicy do stelażu fotela.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 530d 265KM 195kW [l/100km]