Lista ocen BMW Seria 5 G30-G31 (31) - Ergonomia

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzysiekG
Touring 540i 340KM 250kW
Tutaj muszę powiedzieć że jestem nieco rozczarowany. Zapewne wpływ na moją ocenę ma przyzwyczajenie do filozofii w aucie konkurencji, ale jednak tam opanowanie wszystkiego zajęło mi kilka godzin i potem intuicyjnie wiedziałem co robić. W piątce którą jeździłem nie pasowało mi sporo rzeczy. Obsługa tempomatu i asystenta utrzymania pasa ruchu słaba. W audi jest dedykowana wajcha, może niezbyt urodziwa ale obsługuje się ją bez najmniejszego...
~Michal
Limuzyna Facelifting 2.0 530i 252KM 185kW
Brsk mozliwosci otrzymania wyposazenia. ktore bylo zamowione będzie tu subiektywnie wplywac na ocene. Z powazniejszych, to niezbyt wygodny dostep do kieszeni bocznych - ciezko czasem cos z nich wyjac, brak regulowanej wysokosci podlokietnika srodkowego, niezbyt wygodne fotele komfortowe - tak zachealane a jednak moim zdaniem volvo robi to lepiej.
~edi
Limuzyna 530d 265KM 195kW
Ok., ale kierownica mogłaby dać opuścić się niżej a pedały mogłyby być ustawione bardziej sportowo (na wprost, nogi wyprostowane). Ja przynajmniej tak lubię, ale rozumiem że jestem w nietypowej mniejszości bo większość woli siedzieć wysoko jak na krześle, nogi podkurczone, kierownica pod brodą.
~Mjz
Limuzyna 530i 252KM 185kW
Wszystko jest na swoim miejscu. Niemiecka precyzja, klima co 0.5 stopnia, nawigacja podaje komunikaty co do centymetra. Fotele podstawowe nie tak wygodne jak np w Volvo. Tylna kanapa wydaje mi sie jakoś nisko ale jeszcze na niej nie siedziałem. Głęboki bagażnik.
~Stifmajster
Limuzyna 520d 190KM 140kW
Wszystko w zasięgu ręki, mamy możliwość obsługi idrive za pomocą ekranu dotykowego jak i klasycznego pokrętła, myślę, że każdy kto potrafi obsługiwać smartfona nie powinien mieć problemów, dobrze, że pozostawiono klasyczne przyciski na konsoli, schowków jest wystarczająco dużo.
~BIK
Touring Facelifting 3.0 530d 286KM 210kW
To zaleta tych samochodów i przede wszystkim tej marki. Kierowca wsiadając do auta steruje nim intuicyjnie wszystko w zasięgu i logicznie rozlokowane. Tylko nie wiem po co taaaaakiii ogromny przycisk asystenta parkowania ?
~der
Touring Facelifting 2.0 530i 252KM 185kW
Tutaj niższa ocena za brak: schowka na okulary, zbyt małe kieszenie w drzwiach, ręczne przesuwanie foteli przód/tył ( nie bierzcie foteli "sportowych" ! ). Fatalnie działające ładowanie bezprzewodowe telefonu.
~Tomek Audi 4.2
Limuzyna 520d 190KM 140kW
Po przesiadce z Audi nie nam żadnych problemów z obsługą. Wszystko jest wręcz intuicyjne. Brawo dla konstruktorów. Super obsługuje się ekran dotykowo jak i przy użyciu tego pokretełka
~Michael
Limuzyna 520d 190KM 140kW
Używamy tego samochodu również podczas jazdy na wakacje i miejsca jest minimalnie więcej niż w poprzednim BMW serii 5. Pakowny bagażnik + boks dachowy spokojnie wystarczą dla 5 osób.

BMW Seria 5 G30-G31 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kacper
Touring 530d 265KM 195kW
Wszystko przemyślane. Jednak osobiście nie mogę odnaleźć pozycji pozwalającej trzymając wieniec kierownicy oprzeć łokci na podłokietniku oraz drzwiach.