Lista ocen BMW Seria 5 G30-G31 (35) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gripen
Limuzyna 530d 265KM 195kW
Ogólnie OK, jedynym minusem jest to że aby wyłączyć klimę z tyłu trzeba to robić z menu; dlatego to tak irytuje ponieważ raz wyłączona klima z tyłu po 2-3 dniach znowu sama się załącza. To tak jak z systemem start-stop, wyłączysz a po ponownym uruchomieniu silnika system znów jest aktywny, tyle tylko że można go wyłączyć jednym przyciskiem. Oprócz tego ambient air uważam za zbędny gadżet, wkłady wyczerpują się bardzo szybko i w dodatku w...
~Jarek H
Limuzyna 530i 252KM 185kW
Ogrzewanie postojowe opcjonalne działa bardzo sprawnie i szybko nagrzewa się wnętrze, nawet podczas niskich temperatur poniżej -20st.C. Niestety nie ogrzewany jest blok silnika. Klimatyzacja działa sprawnie, choć w ustawieniu automatycznym prędkość wentylatora mogłaby działać sprawniej, póki co nie jest źle, zawsze można podwyższyć ręcznie i wrócić do ustawień auto.
~Stifmajster
Limuzyna 520d 190KM 140kW
Jak do tej pory nie miałem okazji używać auta w bardzo niskich lub bardzo wysokich temperaturach, przy obecnych układ ogrzewania/klimatyzacji radzi sobie poprawnie. Zauważyłem, że po zgaszeniu silnika dosyć często włącza się wentylator chłodnicy i pracuje na wysokich obrotach przez około 5 minut.
~Kacper
Touring 530d 265KM 195kW
Ogrzewanie postojowe zaraz po włączeniu mocno śmierdzi "naftą" w kabinie. Żonę przyprawia to o mdłości. Powód? Spaliny uchodzą w komorze silnika. Konkurencja podłącza to do układu wydechowego. To są właśnie takie "niuanse", które ustawiają BMW 5 na 3cim miejscu.
~krzysiekG
Touring 540i 340KM 250kW
Nie mam uwag. Silnik nagrzewa się błyskawicznie. Klima "tylko" dwustrefowa ale ja nie odbieram tego jako wadę. Jeździłem z resztą tylko kilka dni więc nie mam pojęcia jak będzie się sprawdzać latem, ale podejrzewam że bardzo dobrze.
~bombek1982
Limuzyna 520i 184KM 135kW
Żaluzje w atrapie chłodnicy mają poprawiać szybkość nagrzewania się kabiny, ale chyba nie do końca spełniają swoje zadanie. Odparowanie szyby przedniej szybkie, szyby z tyłu raczej wolne.
~Michael
Limuzyna 520d 190KM 140kW
Działa wydajnie, bez zastrzeżeń. Odejmuję gwiazdkę za pokrętło, które kiedyś było na środku konsoli do dostosowania temperatury nawiewu na górne partie. Teraz trzeba kliknąć przycisk Menu - itd...
~Lukiluk
Limuzyna 530i 252KM 185kW
Klima czasem bucha ciepłym powietrzem od tak. Ustawienie nawiewu tylko na "tułów" nie daje takiego strumienia mocnego jakiego bym oczekiwał i jaki miałem w poprzednich autach.
~Tomek Audi 4.2
Limuzyna 520d 190KM 140kW
Wszystko gra. W aucie jest ciepło w kilka minut. Jedyne do czego można by mieć problem to to że za długo odparowują lusterka z wody ale znowu się czepiam pewnie.
~jacek
Limuzyna 550i 462KM 340kW
Tu jest troszkę gorzej... W porównaniu z moją F10 to ogrzewanie foteli słabsze, klimatyzacja chyba mniej wydajna, system wentylacji foteli działa bardzo słabo. Webasto świetne